Споживачам – МЕТРОЛОГІЧНІ ПОСЛУГИ – ЯК ВСТАНОВИТИ ГАЗОВИЙ ЛІЧИЛЬНИК

Встановлення газового лічильника дає можливість споживачам розраховуватися за природний газ відповідно до реальних обсягів його споживання. Це значно економить кошти і дає можливість контролювати витрату газу

З питання встановлення газового лічильника необхідно звернутися до ДП «Кременчукгазбудсервіс» за адресою пров. Гер. Бресту, буд. 46, кімн. №13.

БЕЗКОШТОВНЕ ВСТАНОВЛЕННЯ ЛІЧИЛЬНИКА ГАЗУ

Встановлення безкоштовних лічильників газу здійснюється за рахунок коштів підприємства та регулюється Законом України "Про забезпечення комерційного обліку природного газу". Згідно норм Закону черговість встановлення газових лічильників визначається у відповідності до того, яким газовим обладнанням користується споживач. Наразі проводиться безкоштовно встановлення загальнобудинкових лічильників природного газу на багатоквартирні будинки в м.Кременчук та Горішні Плавні.

КОЛИ ПОВИННІ БУТИ ВСТАНОВЛЕНІ ЛІЧИЛЬНИКИ ПРИРОДНОГО ГАЗУ

Згідно з умов ЗУ «Про забезпечення комерційного обліку природного газу»  лічильники мають бути встановлені в залежності від встановленого у споживачів газового обладнання в такі строки:

- якщо встановлені газові плити і газові водонагрівачі - до 1 січня 2016 року;

- якщо газ використовується тільки для приготування їжі (газові плити) - до 1 січня 2021 року;

- для споживачів, які використовують природний газ комплексно (для опалення, підігріву води та приготування їжі) встановлення безкоштовних лічильників завершилось 1 січня 2012 року

За умови нової газифікації чи реконструкції діючої системи газопоставання лічильники газу встановлюються коштом споживача.

ЯК ВСТАНОВИТИ ЛІЧИЛЬНИК ЗА СВІЙ РАХУНОК

Встановлювати лічильники мають право виключно підприємства у яких є відповідні дозволи, ліцензії, на підставі ескізу складеного працівниками газового господарства або з його дозволу спеціалізованою будівельно-монтажною дільницею. Однак, необхідно бути уважним під час вибору організації-підрядника, бо нині почастішали випадки шахрайства.

Звертаємо увагу Вашу, що самостійне придбання побутового лічильника газу та інших необхідних матеріалів та обладнання до моменту обстеження системи газопостачання споживача, оформлення відповідної виконовчо-технічної документації, може призвести до незапланованих грошових витрат споживача. Адже цей процес потребує кваліфікованої консультації, яку всі споживачі можуть отримати, звернувшись до профільних підрозділів нашого підприємства.

ЩО БУДЕ, ЯКЩО ВІДМОВИТИСЯ ВІД ВСТАНОВЛЕННЯ ЛІЧИЛЬНИКА

Якщо у встановлений термін споживач не встановить лічильник за свій рахунок і не погодиться на встановлення лічильника газу за кошти суб'єкту господарювання, що здійснює розподіл природного газу на відповідній території безкоштовно:

- згідно Закону України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу» від 16.06.2011 № 3533-VI, розподіл природного газу припиняється;

- згідно Кодексу газорозподільних систем, затвердженим Постановою НКРЕКП від 30.09.2015р. № 2494: якщо побутовий споживач, який не забезпечений лічильником газу, відмовляється від його встановлення за рахунок Оператора ГРМ (що підтверджується актом про порушення, складеним відповідно до вимог глави 5 розділу ХІ Кодексу), фактичний об’єм спожитого (розподіленого/поставленого) природного газу по побутовому споживачу за відповідний календарний місяць визначається за граничними об’ємами споживання природного газу населенням, визначеними у додатку 10 до Кодексу.

Додаток 10

до Кодексу газорозподільних систем

(пункт 3 глави 4 розділу ІХ)

ГРАНИЧНІ ОБ’ЄМИ

споживання природного газу населенням у разі порушення вимог Кодексу газорозподільних систем

Тип та комбінації обладнання

Одиниця виміру

Граничний обсяг споживання

Плита газова за наявності централізованого гарячого водопостачання

куб.м на людину в місяць

9,8

Плита газова у разі відсутності централізованого гарячого водопостачання та газового водонагрівача

 

18,3

Плита газова та водонагрівач

 

23,6

Опалювально-варильна піч (кухонне вогнище) - на приготування їжі, підігрівання води та інші побутові потреби:

куб. метрів на людину в місяць в міжопалювальний період

 

включно до трьох мешканців

 

70

на кожного наступного мешканця

 

45

Опалювально-варильна піч (кухонне вогнище) на опалення, приготування їжі, підігрівання води та інші побутові потреби:

куб.м
кв.м на місяць
в опалювальний період

 

включно до 20 м кв. метрів опалювальної площі

 

20

на кожний додатковий м кв. опалювальної площі

 

11

Індивідуальне опалення в будинках не вище двох поверхів, крім будинків, де встановлено опалювально-варильну піч (кухонне вогнище) (на 1 м кв. опалювальної площі)

куб.м
кв.м на місяць
в опалювальний період

11,0

1. Якщо природний газ використовується для опалення теплиць та для інших потреб, застосовуються граничні обсяги споживання згідно з проектами відповідних споруд і будівель, а у разі їх відсутності - згідно з проектними даними газового обладнання.

2. Якщо споживач (фізична особа) використовував в неопалювальний період опалювальні прилади (крім опалювально-варильних печей чи кухонних вогнищ), граничний обсяг споживання має становити 30 відсотків від граничного обсягу в опалювальний період.

3. Якщо у приміщенні, крім опалювально-варильних печей (кухонних вогнищ), встановлено інші газові прилади, їх граничні обсяги споживання природного газу мають бути додатково враховані при визначенні загального обсягу (об’єму) споживання.

КОНТАКТИ
Телефони
СЕРВІСИ