НОВИНИ

01 Серпень 2016

ПАТ "Кременчукгаз" застерігає від відмови встановлення будинкового лічильника природного газу

ПАТ «Кременчукгаз» звертає увагу споживачів природного газу, що відповідно до положень статті 2 Закону України “Про забезпечення комерційного обліку природного газу” постачання природного газу здійснюватиметься за умови його комерційного обліку для населення, що проживає в квартирах та приватних будинках, у яких природний газ використовується тільки для приготування їжі - з 1 січня 2018 року. 

Національна комісія, що здійснює державне регулювання в сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) передбачила фінансування заходів на встановлення будинкових лічильників природного газу в тарифах підприємства та Плані розвитку газорозподільної системи ПАТ “Кременчукгаз” на 2016 рік та контролює хід їх виконання.

У відповідності до програми протягом 2016 року по території ліцензійної діяльності ПАТ “Кременчукгаз” встановить лічильники на 996 будинках.

Порядок обліку газу в разі встановлення будинкового лічильника природного газу регламентується постановою Кабінету Міністрів України від 27 січня 2016 року №46 “Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 16 травня 2002 р. № 620” якою затверджено нову редакцію “Тимчасового положення про порядок проведення розрахунків за надання населенню послуг з газопостачання в умовах використання загально-будинкового вузла обліку”.

В разі не допуску до встановлення загально-будинкового вузла обліку ПАТ “Кременчукгаз” буде вимушений діяти в межах законодавства, а саме:

- відповідно до розділу 9 глави 4 п.3 абз. 7 Кодексу газорозподільних систем, затвердженого постановою НКРЕКП №2494 від 30.09.2015 року,  якщо побутовий споживач, який не забезпечений лічильником газу, відмовляється від його встановлення за рахунок Оператора ГРМ (що підтверджується актом про порушення, складеним відповідно до вимог глави 5 розділу XI цього Кодексу), фактичний об'єм спожитого (розподіленого/поставленого) природного газу по побутовому споживачу за відповідний календарний місяць визначається за граничними об'ємами споживання природного газу населенням, визначиними у додатку 10 цього Кодексу:

м куб. людино-місяць

Плита газова за наявності централізованого гарячого водопостачання

9,8

Плита газова у разі відсутності централізованого гарячого водопостачання та газового водонагрівача

18,3

Плита газова та водонагрівач

23,6

 

- відповідно до розділу 6 глави 7 п.1 п.п. 4 Кодексу газорозподільних систем ПАТ “Кременчукгаз” має право припинити/обмежити газопостачання на об'єкт споживача, а саме:  відмова споживача від встановлення лічильника газу, що здійснюється за ініціативи та за кошти Оператора ГРМ, з урахуванням Закону України "Про комерційний облік природного газу".

Адміністрація ПАТ “Кременчукгаз”

КОНТАКТИ
Телефони
СЕРВІСИ