(0536) 78-04-04
пров. Героїв Бреста, 46, 39601

НОВИНИ

26 Липень 2019

Екологічно відповідальне підприємство – як на «Кременчукгаз» сортують сміття та що потім з ним роблять?

Екологічні проблеми все частіше стають темами для обговорень та рішучих дій людей, яким небайдужий світ, навколо.

ПрАТ «Кременчукгаз» також долучається до цього процесу і сьогодні ми хотіли б розповісти вам, як саме намагаємося вберегти навколишнє середовище.

За екологічну безпеку на нашому підприємстві відповідає провідний інженер з охорони навколишнього середовища Наталя Кузьмич.

За словами пані Наталі, на ПрАТ «Кременчукгаз» є різні види відходів - серед яких промаслений пісок та ганчір’я, відпрацьоване машинне мастило, машинні фільтри, металобрухт, папір, батарейки, лампи і звичайне сміття.

- Щоб правильно утилізувати відходи, ми спочатку сортуємо їх. Наприклад, у кожному ремонтному боксі гаража стоїть ємність для промасленого ганчір'я та піску. Ці ємності закриваються, щоб не було лишніх випаровувань і після наповнення переміщаються на спеціальний критий майданчик для збору відходів на території підприємства. Там же у контейнерах зберігаються і промаслені машинні фільтри та відпрацьоване машинне мастило. Поруч знаходиться металобрухт, - розповідає провідний інженер.

Щоб утилізувати відходи, їх передають спеціальним компаніям, з якими у ПрАТ «Кременчукгаз» підписані договори на вивезення і утилізацію чи переробку.

- Щоп'ятниці я роблю перевірку по усій території і коли бачу, що ємності заповнилися – ми викликаємо представників фірм, з якими у нас підписаний контракт на вивезення і утилізацію і які мають дозволи на такі роботи, і вони забирають ці матеріали. Зазвичай це відбувається наприкінці року або за мірою наповнення ємностей, - розповідає пані Наталя.

Загалом різні види відходів забираються окремо. Від деяких видів відходів наше підприємство планує зовсім відмовитися найближчим часом. Наприклад це ртутні лампи.

- Зараз ми відходимо від  ртутних ламп. Ми прийняли рішення що це екологічно та економічно невигідно. Нещодавно ми прибрали всі ртутні лампи з 1 поверху одного з наших приміщень. Плануємо, що до кінця цього року повністю відмовимося від використання ртутних ламп, - каже Наталя Кузьмич.

Здають на ПрАТ «Кременчукгаз» і макулатуру. Спочатку її сортують, а потім викликають підприємство, з яким підписаний договір на вивезення і переробку.

- Вони приїжджають прямо в нас, переважують папір, забирають його і кошти перечисляють на загальний рахунок ПрАТ «Кременчукгаз». Минулого року ми здали 450 кілограм макулатури, - розповідає провідний інженер.

Також на підприємстві збираються і звичайні, але дуже шкідливі для навколишнього середовища батарейки.  

- Тривалий час я відносила батарейки у спеціальні контейнери для збору, які стоять у нас в деяких магазинах по місту. А потім подумала, а чому б нам не зробити таке на підприємстві? Ми придбали контейнер, поставили його на прохідній і підписали договір на вивезення та утилізацію з підприємством, яке забирає батарейки з магазинів, - розповідає пані Наталя.

За словами провідного інженера з охорони навколишнього середовища, зараз контейнер наповнюється досить швидко, але люди прийшли до цього не одразу.

- Екологічна грамотність приходить з роками. Люди одразу не можуть розуміти,  що потрібно робити з відходами, які вони все життя викидали просто так. Якщо сортувати сміття, то насправді, його можна викидати набагато менше – віддаючи більшість на вторпереробку. Якщо ми почнемо це робити зараз, то набагато швидше прийдемо у Європу, де успішно працюють практики збереження навколишнього середовища, - каже пані Наталя Кузьмич.

Процес збору і сортування відходів на ПрАТ «Кременчукгаз» можна побачити на фото.