(0536) 78-04-04
пров. Героїв Бреста, 46, 39601

НОВИНИ

30 Серпень 2019

У Кременчуці виявили самовільне підключення газу у будинку із аварійними трубами

28 серпня працівники ПрАТ «Кременчукгаз» виявили самовільне підключення газу у будинку, стояки якого раніше відключали через аварійні витоки.

- 22 липня у будинку на бульварі Пушкіна виникла аварійна ситуація. Саме тоді в нашу Аварійну службу надійшло повідомлення, що у одній з квартир цього будинку відчувається запах газу, - розповідає заступник начальника Департаменту обслуговування газорозподільних мереж та споруд Денис Неборак.

За словами фахівця, це є старий будинок із старим типом газифікації. 

- Витоків виявили два – у квартирі на трійнику, тобто, на  різьбовому з’єднанні, та також на вулиці. Якщо зараз всі газопроводи, збираються за допомогою зварювання, то газопроводи у старих будівлях збиралися за допомогою муфт. Щоб усунути ці витоки, треба було повністю вирізати вузол і вже потім з’єднувати зварюванням, - каже Денис Неборак.

Аварійна служба виїхала на місце події, перевірила все і перекрила два газові стояки у будинку, припинивши подачу газу у 8 квартир.

- Після відключення власник будинку, КЖЕП «Автозаводське», до нас не звернувся, ми на той момент йому теж не повідомили. Але жителі знали про відключення. Згодом, наші працівники знову туди виїжджали і хотіли обстежити мережу, але жителі їх не пустили, - говорить заступник начальника Департаменту обслуговування газорозподільних мереж та споруд.

Коли саме люди самовільно підключили газ у будинок - достеменно невідомо.  

- На початку серпня ми отримали запит від Офісу президента з проханням надати інформацію, скільки відключено будинків і з яких причин. У абонентському відділі у нас зафіксовано, що цей будинок був відключений. І от 28 серпня Аварійна служба повторно виїжджає на місце події, перевіряє і бачить, що кран відкритий, пломби немає, газ іде, а витоки як були, так і є. Тому 28 серпня було прийняте рішення повторно опломбувати стояки, але так, щоб люди не могли самовільно ввімкнути газ, - каже фахівець.

За словами працівників ПрАТ «Кременчукгаз», наслідки таких самовільних дій могли бути плачевними, але головне, що це підключення вдалося виявити вчасно.

- Дії людей із самовільного підключення газової труби з витоками могли призвести до руйнування двох під’їздів у цьому будинку. Бо це суміжні квартири і витік був на першому поверсі. Квартира могла б загазуватися, люди б увімкнули світло, чи спрацювала якась побутова техніка, пішла б іскра і стався б вибух, - коментує Денис Неборак.

Зараз два стояки у будинку відключені – 8 квартир залишаються без газу.

Як виявилося, це не перший випадок самовільного підключення газу у Кременчуці. Але такого тривалого ще не було ніколи.

- Так, вони були, але нам вдавалося виявити самовільне підключення у мінімальні терміни, буквально наступного дня – у процесі виконання ремонтних робіт. На такий тривалий час ще ніколи не було. Хоча люди не розуміють, які можуть бути наслідки таких підключень. Штрафні санкції до людей застосовуватися не будуть, оскільки немає законодавчого механізму регулювання таких ситуацій. Але питання їх безпеки у таких випадках залишається відкритим, - каже Денис Неборак.

Зараз ПрАТ «Кременчукгаз» готує лист, щоб поінформувати власника будинку про наявну проблему і чекає його звернення для проведення усіх необхідних робіт і підключення газу.