НОВИНИ

02 Травень 2019

У Кременчуці 600 школярів дізналися, як безпечно поводитися із газовими приладами

 

З початку квітня цього року у Кременчуці стартував місячник «З правил безпечного користування газом у побуті», щоб навчити учнів користуватися газовими приладами у побуті.

Проводить його працівниця ПрАТ «Кременчукгаз» інженер з підготовки кадрів ПрАТ «Кременчукгаз» Департаменту обслуговування газорозподільних мереж та споруд Світлана Короп.

 

 

- Цей ряд заходів уже став традицією – ми щорічно проводимо місячник безпеки і читаємо лекції у навчальних закладах. Найчастіше він відбувається восени, перед початком опалювального сезону. Але цього разу – вирішили провести його двічі –весною і восени. Чому так вирішили, бо зараз погода ще не стабілізувалася. Під час сильного вітру, дощу, туману в димовому каналі може виникнути зворотна тяга, внаслідок чого продукти згорання газу залишаються у приміщенні. Це може призвести до отруєння чадним газом. Тому сьогодні ми даємо інформацію, як уникнути такого отруєння, - каже Світлана Короп.

Під час зустрічі школярам розповідають, що таке газ, які його особливості та як безпечно користуватися газовими приладами. А ще - що можна і чого не можна робити при користуванні газом. Під час лекції діти дізнаються нову інформацію, дивляться навчальні мультфільми та грають у експрес-вікторину.

- Загалом, протягом цього місяця ми відвідали 11 шкіл та попрацювали із 600 учнями. Я звернулася у Департамент освіти і разом ми підібрали школи, які були б у різних районах міста, зокрема у тих, що знаходяться поблизу або у приватному секторі, - розповідає Світлана Короп.

 

Школи в яких пройшли лекції протягом квітня цього року

Цьогоріч це школи: №2, №16, №31, №6, №20, №19, №3, №24, №21 і №12 та №5. Окрім шкіл працівники «Кременчукгазу» відвідують з лекціями і училища.

Під час зустрічі діти дізнаються не лише абстрактні поради, але й цілком реальні історії, які сталися у нас в місті.

- Був випадок, коли споживач на Молодіжному поставив повний чайник на запалену плиту і пішов по своїм справам. Чайник закипів вода залила пальник, вогонь згас і у приміщення заповнилося газом. Вікно було закрите, приміщення стало загазованим. Межа вибуховості природного газу - від 5 до 15%. Коли споживач повернувся, надворі було вже темно, тому він вирішив ввімкнути світло. Це дало іскру і стався вибух. Детонаційна хвиля розповсюджується зі швидкістю, що в кілька разів перевищує швидкість звуку: від 900 до 3 000 м/с. Сила вибуху – 70-80 тон на 1 метр квадратний. А оскільки природний газ вдвічі легший за повітря, то при витоку він підіймається у верхні шари приміщення. Тому запам’ятайте – відчули запах газу, ні в якому разі не вмикайте світло. Також не вмикайте будь-які електроприлади, не запалюйте відкритий вогонь і не використовуйте мобільний доки не перекриєте подачу газу та не провітрите приміщення, - каже інженер Світлана Короп.

 

 

Ряд правил, які вивчили діти під час лекцій:

- Перед початком роботи з газовими приладами провітрюйте приміщення. Для нормального горіння газу необхідна певна кількість повітря. Отже, в приміщення де ввімкнуті газові прилади має постійно надходити свіже повітря. Якщо ця вимога не дотримується, газ повністю не згорає, виділяючи чадний газ, який викликає отруєння.

 

- У газифікованих приміщенням вентиляційні отвори мають бути постійно відкриті та очищені від жиру і сміття, щоб продукти згорання не залишалися у приміщенні. Обов’язково слідкувати за наявністю тяги у вентиляційному та димовому каналах.

- Без нагляду газову плиту не залишаємо. Якщо йдете з дому, перекривайте подачу газу на прилад.

- Не дозволяйте користуватися газом дітям дошкільного віку, а також особам, які не контролюють свої дії, щоб не допустити біди.

- Необхідно тримати в чистоті і в справному стані газові прилади і обладнання. Якщо цього не робити, під час згорання газу утворюватимуться небезпечні для здоров’я сполуки.

- Не використовувати прилади не за призначенням. Біля плити не варто сушити речі і тримати легкозаймисті речовини – може статися загорання і пожежа.

- Не можна влаштовувати протяг на кухні коли горять пальники на плиті – вітер може загасити вогонь і станеться витік газу.

- Перед тим як вийти з дому, потрібно перекрити подачу газу на плиті та центральному крані, що подає газ до неї. Це не стосується тих приладів, які працюють сезонно. Перекривати подачу газу до них варто лише по завершенні використання.

- В загазованому приміщенні категорично заборонено користуватися електроприладами та освітленням, відкритим вогнем і мобільним зв’язком.

- Що робити, якщо у кімнаті з’явився запах газу? Перекрити кран подачі газу, провітрити приміщення, бажано зробити протяг, і лише переконавшись, що кімната провітрена, подзвонити на номер 104.

 

 

Під час своїх лекцій Світлана Короп нагадує, що у кожного у квартирі або в будинку, де є газ, повинна бути Картка абонента. Якщо її немає, варто звернутися у ПрАТ «Кременчукгаз» за адресою провулок Героїв Бресту 46, пройти лекцію-інструктаж з правил безпечного користування газовими приладами та отримати картку.

 

- Картка абонента надає право абоненту на користування газом. Картку потрібно зберігати та надавати представникам ПрАТ «Кременчукгаз» та забезпечувати безперешкодний доступ до газопроводів і газових приладів. Щоб фахівці могли проводити аварійні, ремонті та профілактичні роботи, - резюмувала інженер.

Якщо ви або ваші рідні помітили порушення у роботі газових приладів, незвичної їх роботи та інших недоліків – радимо звернутися до ПрАТ «Кременчукгаз», попередньо уклавши договір на обслуговування. Такий договір можна укласти за адресою Героїв Бресту 46.

Телефон для довідок: 78-04-04 (Call-center).

 

КОНТАКТИ
Телефони
СЕРВІСИ