(0536) 78-04-04
пров. Героїв Бреста, 46, 39601

НОВИНИ

19 Листопад 2019

Жертви «тихого вбивці»

Газовики виявили порушення на місці трагедії, де загинули кременчужани.

В цьому будиночку загинули чоловік і жінка, за попередніми даними, від отруєння чадним газом

Трагічна звістка з Кременчука про загибель подружжя від чадного газу облетіла всю Україну. 12 листопада 2019 року у приватному будинку в пров.Сорочинському знайшли тіла двох літніх людей. Слідство ще триває, однак, за попередніми даними, мешканці отруїлися чадним газом. Його називають «тихим убивцею», оскільки отруєння настає непомітно – оскид вуглецю (СО) не має ні кольору, ні запаху, ні смаку.

Відеосюжети про цей випадок вийшли на всеукраїнських каналах. Зокрема, на НТН та ICTV.

Кременчуцька трагедія стала останньою крапкою у низці повідомлень про отруєння чадним газом із початку нинішнього опалювального сезону. Лише на Полтавщині протягом останнього місяця до реанімації потрапили кілька родин, в тому числі маленькі діти.

У всіх випадках причиною отруєння стало газове обладнання, а точніше, відсутність угод на його технічне обслуговування, і як наслідок, несправність або неправильне користування. Так трапилося і в нашому місті.

Репортери телепрограм "Надзвичайні новини" та "Свідок" звернулися й до керівництва ПрАТ «Кременчукгаз», аби знайти пояснення трагічним подіям та застерегти від них людей.

«Відповідальність за технічний стан газових приладів покладена на споживачів», - наголошує голова правління ПрАТ «Кременчукгаз»

Свої коментарі дали голова правління Богдан Оксененко та інженер учбового центру підприємства Світлана Короп (див. в сюжеті).

Фахівцям ПрАТ «Кременчукгаз» дали доступ до місця пригоди наступного дня після трагедії – 13 листопада.

Наразі є попередня інформація за підсумками обстеження технічного стану газових приладів, встановлених у вказаному вище будинку в пров.Сорочинському. Як виявилося, споживачі не мали угоди на техобслуговування газового обладнання. В 2018 та 2019 роках не проводили перевірку та прочищення димових і вентиляційних каналів.

За попередніми даними, під час обстеження виявили порушення експлуатації газового обладнання: газовий котел не був з’єднаний з димоходом димовідвідним патрубком, димовідвідний патрубок знаходився осторонь від самого котла та мав незадовільний стан, оскільки виготовлений із алюмінієвої гофри. Під час довготривалої експлуатації на ній утворилися наскрізні отвори. Датчик тяги автоматики безпеки був відключений.

Крім того, димові та вентиляційні канали будинку мають значні внутрішні й зовнішні руйнування, очисні кишені частково забиті продуктами руйнування, місця приєднання димовідвідних патрубків до димових та вентиляційних каналів щільно забиті пилом та павутинням, тому під час перевірки тяга в димових та вентиляційних каналах була відсутня.

У зв’язку із порушеннями в роботі газових приладів з відводом продуктів згорання в димохід та порушень при експлуатації димових вентиляційних каналів, газові прилади в будинку були опломбовані.

«За попередніми даними, внаслідок порушень експлуатації газового обладнання, відбувалося неповне згорання газової суміші, відповідно спостерігався викид чадного газу в приміщення, - пояснив керівник Департаменту ОГРМ та С ПрАТ «Кременчукгаз» Євген Козлов. – Мешканці будинку стали жертвами невиконання законів – техобслуговування газового обладнання не виконувалося, фахівці не перевіряли його роботу. Ніхто не перевіряв та не чистив вентканали та димоходи. Результатом стала трагедія. Аби запобігти тяжким наслідкам, люди мусять знати, що слід укладати угоди на техобслуговування газових приладів та кожен рік перевіряти димовентиляційні канали».

 

 

 

Інженер учбового центру ПрАТ «Кременчукгаз» Світлана Короп каже, що коли людина вдихає чадний газ, вона не помічає, що отруюється.

Адміністрація ПрАТ "Кременчукгаз" нагадує, що будинки кременчужан знаходяться у стані газової небезпеки. Щоб обладнання працювало справно, і не було витоків, необхідно проводити технічне обслуговування в установлені терміни. Якщо раніше воно було закладено в тариф і виконувалося безплатно, то з 2016 р. все обладнання повинне обслуговуватися по договору із власником газового котла, плити чи ін. Він повинен укласти угоду із підприємством, яке має право виконувати такі небезпечні роботи. І в строки, передбачені інструкцією чи техпаспортами, обладнання мусить проходити обслуговування. Якщо цього не робити, можна поплатитися життям. 

Нагадаємо, що в Центрі обслуговування споживачів ПрАТ «Кременчукгаз» (ЦОС) фахівці роз’яснять кожному про порядок укладення угод.

Графік роботи Центру (прийому споживачів):

Пн - Чт 8.30 – 12.00 з 13.00 - 16.30

Пт 8.30 - 15.30

Адреса Центру: м. Кременчук, провулок Героїв Бресту 46, Зала інструктажу

Контактні телефони:

+38 (0536) 78-04-04

+38 067 503 75 20

+38 095 720 00 36

+38 063 839 35 33.