НОВИНИ

15 Жовтень 2019

В школах стартувала просвітницька кампанія ПрАТ «Кременчукгаз»

Місячник «З правил безпечного користування газом у побуті» проводять для учнів напередодні опалювального сезону.

Традиційний цикл лекцій та спілкування з учнями кременчуцьких шкіл у рамках місячника «З правил безпечного користування газом у побуті» ПрАТ «Кременчукгаз» розпочав 7 жовтня 2019 року. Просвітницька кампанія стартувала напередодні опалювального сезону і має на меті охопити 14 навчальних закладів, в тому числі ПТУ.

ПрАТ «Кременчукгаз» співпрацює з освітянами

На одну із перших зустрічей ми прийшли разом із інженером з підготовки кадрів ПрАТ «Кременчукгаз» Департаменту обслуговування газорозподільних мереж та споруд Світланою Короп.

Близько тридцяти п’ятикласників та шестикласників школи №9 зібралися після уроків, щоб дізнатися про те, чого, можливо, не почують від батьків. Адже для дорослих стало звичним користування газовими приладами, а школярі лише стають на самостійний життєвий шлях, все частіше залишаються наодинці вдома. В такій ситуації неправильне користування обладнанням може обернутися непередбачуваними наслідками. Отож наше підприємство у співпраці з Департаментом освіти міста проводять для дітей навчання, аби запобігти небезпеці.

Діти мають знати: газ може стати ворогом 

Світлана Короп розповіла школярам про походження газу, про його родовища, в тому числі у Полтавській області. Діти дізналися, на якій величезній глибині його добувають, яким чином, та як він потрапляє до газонакопичувальних станцій, як його обліковують. Під час розмови юні слухачі самі відповідали, для чого потрібен газ людям, які він має якості та склад.

Головні акценти лекторка зробила на тому, що газ може стати ворогом та стати справжнім вбивцею – спричинити вибух, пожежу чи викликати отруєння чадним газом.

Щоб цього не трапилося, людина вже змалечку мусить запам’ятати низку правил користування газовими приладами у себе вдома, не залишати без нагляду газову плиту, а також зрозуміти, як слід поводитися, коли обладнання виходить із ладу, або трапляється витік газу.

Про те, що треба зробити, коли відчуєш запах газу у себе в помешканні, дізналися цього разу і наші школярі.

Ось такий алгоритм поведінки, що дійсний для малих і дорослих, Світлана Михайлівна донесла до учнів:

перше: вимкнути вентилі газової плити чи іншого газового приладу;

друге: відкрити вікно;

третє: не користуватися вогнем, електричними та мобільними пристроями, щоб уникнути іскри, яка може спричинити вибух;

четверте: вийти на вулицю і викликати аварійну газову службу за коротким номером «104».

Дітям цікавий інтерактив!

Аби дітям було легше дізнаватися про такі важливі й серйозні речі, представниця «Кременчукгазу» продемонструвала мультфільм «Життя не гра», який створили наші колеги з підприємства «Чернігівгаз».

За допомогою наочної агітації вдалося перевірити, як запам'ятали діти правила, про які їм розповіли. Як на справжньому уроці вони підіймали руки, підходили до дошки та зачитували з плакатів головні тези й відповідали на питання.

На завершення юні слухачі із цікавістю подивилися ще один мультфільм про походження природного газу. 

Світлана Короп попрохала, щоб діти цікавилися у батьків, чи турбуються вони про чистоту й справність газових приладів та димових і вентиляційних каналів, чи дбають про те, щоб обладнання регулярно перевіряли фахівці.

А ми додамо, що для цього необхідно укласти договір на технічне обслуговування з ліцензованим підприємством, яке має право проводити такі роботи. Договір можна укласти із ПрАТ «Кременчукгаз» за адресою провулок Героїв Бресту, 46.

Телефон для довідок: 78-04-04 (Call-center).

Нагадаємо, що ПрАТ «Кременчукгаз» щорічно проводить просвітницьку роботу для підростаючого покоління. А цього року низка лекцій відбувається вже вдруге – у квітні-місяці подібні зустрічі пройшли в 11 школах Кременчука.

КОНТАКТИ
Телефони
СЕРВІСИ