(0536) 78-04-04
пров. Героїв Бреста, 46, 39601

НОВИНИ

29 Лютий 2020

У Великій Кохнівці загорівся газопровід приватного будинку

Газова "безтурботність" ледь не спричинила вибух у Кременчуці.

Загорання фланцевого з’єднання газопроводу приватного будинку, що могло спричинити вибух, (ВІДЕО) сталося в районі Великої Кохнівки в Кременчуці вранці 28 лютого 2020 року.

Про надзвичайну ситуацію Службі «104» ПрАТ «Кременчукгаз» повідомили о 8 годині ранку. Як розповів заступник керівника Аварійно-диспетчерської служби (АДС) ПрАТ «Кременчукгаз» Дмитро Шевченко, оперативники, які прибули на вулицю Чичибабіна, 31, побачили полум’я, що огорнуло газопровід помешкання. Факел сягав подекуди 1 метру. А витік газу, що підтримував вогонь і діставав до самої покрівлі, загрожував пожежею чи навіть вибухом.

Газовики швидко з’ясували, що загорання сталося через електричний струм. Оголені дроти, які господарі залишили в будинку без нагляду, закоротили у взаємодії з катодним захистом газопроводу із огляду на сиру погоду. Іскра, що почала проскакувати, потрапила на гумову прокладку, яка й загорілася. В результаті виник витік природного газу.

Терміново викликали чергових енергетиків, які відключили електропостачання. Після цього було перекрито газопостачання на три приватні будинки №№ 31, 33, 37, що знаходяться на одному трубопроводі.

На місці пригоди працювали й рятувальники. Завдяки злагодженим та вчасним діям усіх оперативників небезпеку локалізували і ніхто з людей не постраждав.

Коли загрозу було ліквідовано, з’ясували, що необхідна заміна крану на вводі в будинок №31.

Фахівці Департаменту обслуговування газорозподільних мереж та споруд (ДОГМ та С) ПрАТ «Кременчукгаз» виконали роботи і о 13й годині 28 лютого відновили газопостачання мешканцям трьох будинків.

Тепер вже обленерго буде з’ясовувати причини витоку струму: звідкіля взялися оголені дроти в будинку, з якою метою і навіщо їх прокладали у такий небезпечний спосіб?

Щоправда залишається питання до самих власників будинку: хіба можна так безтурботно ставитися до поводження з газовими приладами та мережами?! Адже таке відношення могло обернутися трагедією для них самих.

Як повідомили в АДС, подібні випадки періодично трапляються на газових мережах будинків та об’єктів на території, яку обслуговує ПрАТ «Кременчукгаз». І кожного разу причиною є людська безтурботність у поводженні з газопроводами. Прикладом став випадок на мережі одного із підприємств міста влітку 2019 року.

На фото видно загорання фланцевого з’єднання. Тоді обійшлося без масштабного руйнування та людських жертв.

Однак ми застерігаємо кожного із споживачів відповідально ставитися до такого небезпечного, хоч і корисного, ресурсу, як природний газ.

Ми працюємо для вас цілодобово і готові прийти на допомогу – телефонуйте на короткий номер «104» - нашій Службі є чим вас рятувати. 

Довідка Служби «104»:

До активних способів захисту відносять катодний і протекторний захист і електричний дренаж. Основним способом захисту газопроводів від блукаючих струмів є електричний дренаж. Він полягає у відведенні струмів, що потрапили на газопровід, назад до джерела через ізольований провідник, що з'єднує газопровід з рейкою електрифікованого транспорту.

При відведенні струму з газопроводу по провіднику припиняється вихід іонів металу в ґрунт і електрична корозія. Для відводу струму використовують поляризований електродренаж. Він має однобічну провідність від газопроводу до рейок. При появі позитивного потенціалу на рейках електричний ланцюг дренажу автоматично розривається.

Газопровід роз'єднують на окремі секції, монтуючи проміжні діелектричні ізолюючі вставки, що значно обмежує зону дії блукаючих струмів. В якості вставок використовують зокрема ізолюючі фланці.

Фото: працівників Служби "104" ПрАТ "Кременчукгаз"

Відео: працівників Кременчуцького управління ДСНС