НОВИНИ

10 Липень 2020

Точність це безпека – повірка лічильників переїхала в нове приміщення

Дві лабораторії Технічного Управління ПрАТ «Кременчукгаз» слідкують за якістю та безпекою газопостачання (ФОТО).

Із червня 2020 року ПрАТ «Кременчукгаз» відновив повірку вузлів обліку газу для побутових споживачів та для юридичних осіб – великих і малих підприємств.

Весною цього року було демонтовано обладнання лабораторії з повірки засобів вимірювальної техніки та хіміко-аналітичної лабораторії на правобережжі Кременчука – на Крюківській дільниці - і перевезено на основне підприємство. В рамках інвестиційного плану проведено реконструкцію наявних приміщень.

«Лабораторія перенесена у зв’язку із вимогами Кодексу ГРС. - пояснив заступник начальника служби метрології Микола Свиридов. - Для  лабораторій, які вимірюють параметри лічильників, згідно законодавства, є вимоги до підвищеної якості вимірів – повинно бути відповідне приміщення, якісні виміри, комп’ютерна програма, система, що здійснює контроль та повірку технічних параметрів. Існує дві лінії з повірки побутових лічильників і одна для промислових – до них пред’являють підвищені вимоги. В рамках інвестпрограмі лабораторії перенесено у відповідні приміщення, де виконуються всі умови Кодекса розподільних систем.

За короткий час налагоджена ця система. Були викликані держповірники із Івано-Франківська, які провели наладку і повірку контрольних вимірювальних ліній. Підприємству видані сертифікати державних вимог. Це доволі затратні роботи. Лише держповірка обійшлася у більш ніж двісті тисяч грн.

Разом з тим, завдяки персоналу, все це було зроблено в короткі терміни.

Тобто система вже готова приймати лічильники як побутові, так і промислові на повірку, повірку чи калібрування. Проведено модернізацію установки фільтрів. Якість повірки підвищилася за рахунок зносостійкості еталонів, які працюють тепер точніше. Крім того, зменшилися витрати на ремонт».

Ми пройшлися новими лабораторіями з повірки засобів вимірювальної техніки та хіміко-аналітичної лабораторії й дізналися, що в одному з приміщень повіряють вузли обліку підприємств.

Тут все вирішує час – для кожного приладу свій режим.

Повинна бути стабільна температура. Відсутня будь-яка метушня – за приладами спостерігають співробітники підрозділу.

«В процесі роботі такі лічильники, як і звичайні квартирні, також зношуються, втрачають характеристики, і їх бракують, – пояснюють лаборанти. – в той же роторний промисловий лічильник може забиватися сміття».

Тут же перевіряють і калібрують манометри із власних об’єктів газового господарства.

По завершенню повірник приймає і ставить клеймо.

В хіміко-аналітичній лабораторії розміщений хроматограф, який визначає склад та характеристики газу. 

Таким чином фахівці досліджують якість газу, одоризацію. 

Також є стенд, де перевіряють сигналізатори (або течешукачі), які застосовують при витоках газу. Якщо під час тесту результат виявляється хибним, прилад калібрують.

В другому приміщенні лабораторії здійснюють повірку індивідуальних лічильників газу.

Їх тут безліч - різних за видом, розміром, роком випуску. За один день спеціалісти здатні повірити 48 лічильників. Однак, частина їх стоїть на підготовчому етапі, і потім партіями спрямовується на звірку з параметрами еталону.

За еталонним лічильником звіряються лічильники, що надходять з усіх населених пунктів зони обслуговування підприємства – десятки тисяч!

 

Вікторія Клименчук - державний повірник із Кременчуцької філії ДП «Полтавастандартметрологія» перевіряє роботу нашої лабораторії.

Якщо лічильник справний, його повертають споживачеві, а якщо він має відхилення, то його ремонтують.

Хранителем первинного еталону газового лічильника в Україні є Івано-франківський центр стандартизації та метрології. У червні протягом трьох днів його фахівці перебували на ПрАТ «Кременчукгаз», проводячи калібрування місцевих еталонів – як промислових так і побутових. Такий процес відбувається щороку. Цю послугу оплачує наше підприємство.

Варто додати, що тепер лабораторія з повірки засобів вимірювальної техніки та хіміко-аналітична лабораторія має складське приміщення та побутове.

Скрізь оновили меблі, змонтували вентиляційну систему, встановили компресори, кондиціонери, мийку і сушарку.

Кажуть, що у світі без єдиних стандартів неможливий порядок, а без точних вимірів неможливий прогрес.

Метрологи нашого підприємства стоять на сторожі цього порядку у газовій галузі.

КОНТАКТИ
Телефони
СЕРВІСИ