НОВИНИ

19 Лютий 2021

Сьогодні День народження нашого державного символа!

Малий Герб України у вигляді тризуба затвердила Верховна Рада України 19 лютого 1992 року. Отож сьогодні йому виповнюється 29 років.

Багато наших сучасників носять на своєму тілі тату чи прикраси у вигляді тризуба як знак патріотизму.

Однак, насправді нинішньому державному символу багато сотень років!

Цікаво, що першоджерелом для герба України стали монети часів київського князя Володимира Великого (980-1015 рр.), на одному боці яких було викарбувано  портрет володаря, а на іншому – тризуб.

Цікаво, що існує близько трьох десятків теорій походження і значення тризуба, але немає єдиного трактування цього зображення.

Цікаво, що 1918 року за часів Народної Української Республіки тризуб обрали гербом у якості символу соборності українських земель.

Цікаво, що за радянської влади тризуб вважався суто «знаком українських націоналістів» і був приводом для переслідувань.

Цікаво, що конкурс на краще зображення Державного Герба України оголосили 24 червня 1991 року – практично ще за існування Радянського Союзу.

Цікаво, що Великий Державний Герб України досі не затверджено...

Герб належить до головних символів державності поруч із національним прапором та гімном.

Ми шануємо наші святині, бо вважаємо себе справжніми громадянами своєї країни - ми живемо на українській землі, сплачуємо податки та відрахування на утримання армії, відповідально працюємо у газовій галузі - одній із найважливіших у державі, прикладаємо зусилля до розвитку економіки та підвищення рівня життя кожного із українців.

КОНТАКТИ
Телефони
СЕРВІСИ