(0536) 78-04-04
пров. Героїв Бреста, 46, 39601

НОВИНИ

17 Жовтень 2019

Служба «104» – люди, які спішать на допомогу

«Від технічно справного обладнання залежить ваше життя», - Сергій Гавриков, керівник Аварійно-диспетчерської служби.

ПрАТ «Кременчукгаз» продовжує знайомити своїх споживачів із тими, хто стоїть на варті їх безпеки. Цього разу йтиметься про роботу найоперативнішої служби підприємства - Аварійно-диспетчерської служби (АДС).

Номер «104» знайомий усім із дитинства наряду із телефонами головних оперативних служб, які працюють в кожному населеному пункті. Однак, за цими трьома цифрами стоїть цілий колектив фахівців, які щоденно стикаються з небезпекою, аби вберегти від неї людей. За кожним викликом може критися загроза вибуху чи пожежі, загроза самому життю людини, яка просить допомоги, а подекуди й багатьох, хто її оточує. Отож бригада терміново виїжджає на місце події. Оперативна машина газової служби із синім маячком мчить у будь-який час доби і за будь-якої погоди туди, де може статися біда.

Головна функція АДС ПрАТ «Кременчукгаз»:

локалізація та ліквідація аварійних ситуацій в системах газопостачання.

Роботи проводяться за рахунок оператора.

Цілодобово диспетчери слідкують за режимами газопостачання населених пунктів, які обслуговують, за допомогою системи телеметрії, що встановлена на газорозподільних пунктах.

Для оперативного реагування на нештатні ситуації АДС має спецтранспорт, укомплектований необхідними матеріалами, обладнанням та інструментом.

Лише з початку 2019 року, станом на 1 жовтня, служба «104» здійснила 2545 виїздів.

Зафіксовано 47 надзвичайних випадків. Із них 14 – через займання їжі на газовій плиті, де її залишили без нагляду.

Тривожним показником є число аварійних заявок на внутрішньобудинкові газопроводи та побутові газові прилади – 1363 (див. інфографіку).

Це переважна кількість усіх викликів!

Керівник АДС Сергій Гавриков розповів, що його підрозділ - це суто чоловіча служба, за винятком єдиної жінки-оператора. Всі досвідчені працівники. Більше половини із них віком за 50 років. Молоді мало, бо доволі низька зарплата.

Сергій Гавриков, керівник АДС ПрАТ "Кременчукгаз"

«Щоб обладнання працювало справно, і не було витоків, необхідно проводити технічне обслуговування в установлені терміни, а населення цього не робить, - каже керівник АДС Сергій Гавриков. - Якщо раніше це було закладено в тариф і виконувалося безплатно, то з 2016-го все обладнання повинне обслуговуватися по договору із власником газового котла, плити чи ін. Він повинен укласти угоду із підприємством, яке має право виконувати такі небезпечні роботи. І в строки, передбачені інструкцією чи техпаспортами, обладнання мусить проходити обслуговування. Якщо цього не відбувається десятками років, то воно ж і пропускає газ».

Саме тут доречно нагадати, що ми докладно розповідали про те, чому будинки кременчужан знаходяться у стані газової небезпеки.

Часто витоки газу трапляються на різьбових з’єднаннях. Вони скручені за допомогою промащеної паклі, яка пересихає в залежності від кліматичних умов – від спеки чи морозу. А при переході газопроводів через стіни та перекриття ржавіють труби.

«Ми ліквідовуємо витоки природного газу тим чи іншим способом. Це різного роду роботи. Якщо є запах, то виїжджаємо, закриваємо кран, накладаємо бандаж, перезмазуємо, затягуємо гайки. Постійно чергує чотири бригади: дві в Кременчуці – це 7-8 чоловік  та по одній бригаді (в кожній по троє осіб) в Горішніх Плавнях і Семенівці. В кожній бригаді є майстер, слюсар та водій», - розказує Сергій Гавриков.

За перший тиждень жовтня 2019 року, станом на 6-те число, вже зафіксовано 52 виклики. 25 із них – витоки на внутрішньобудинкових газових приладах та на різьбових з’єднаннях. Решта - на тих трубопроводах, що йдуть по зовнішній стіні будинку.

Окрім викликів до квартир чи приватних будинків АДС виїжджає також на газорозподільні та шафорозподільні пункти у випадку спрацювання захисної автоматики. Коли фіксується перевищення тиску, автоматично спрацьовує сигнал, служба «104» виїжджає до такого пункту і приводить до робочих параметрів тиск.

Останнім часом люди викликають газовиків через те, що чують чужорідний запах і стверджують, що ніби почули запах газу.

«Ми міряємо на місці приладами і бачимо, що то не метан, - говорить Сергій Гавриков. – Коли спостерігається, наприклад, загазованість на Молодіжному, багато хто вважає, що то газ».

Найчастіше бригади служби «104» виїжджають до населення - на витоки на газових плитах чи лічильниках. Восени, коли вмикають опалювальні котли, люди викликають газовиків, бо не можуть впоратися з таким обладнанням самостійно, або вважають, що немає газу, оскільки не можуть їх увімкнути. І знову ж, через те, що ніхто ті котли не обслуговує, не перевіряє і не проводить інструктаж.

«Від роботи технічно справного обладнання залежить ваше життя, так що безпечно користуйтеся ним!», - звертається до кожного із нас керівник Аварійно-диспетчерської служби Сергій Гавриков,

Якщо у вас виникла будь-яка аварійна ситуація, пов'язана з природним газом, терміново телефонуйте до служби «104».

І пам’ятайте, що в ній самовіддано працюють такі ж самі люди як ми, але з небезпекою вони стикаються щоденно.

Додамо, що цими днями фахівці ПрАТ «Кременчукгаз» приєдналися до Tetris Challenge – бригада АДС показала в соцмережах: їм є чим рятувати людей!

Нагадаємо, що в березні 2019 року почав роботу новий відділ – Центр обслуговування споживачів ПрАТ «Кременчукгаз».