НОВИНИ

27 Січень 2021

Роками крали газ у Максимівці – попередні дані розслідування

Споживачі використовували газ безплатно, самовільно під’єднавшись до мережі в обхід лічильника, наражаючи себе на штрафи і смертельну небезпеку (ВІДЕО)

Несанкціоноване підключення до газорозподільної мережі в обхід лічильника виявлено сьогодні, 27 січня 2021 року, у приватному будинку в селі Максимівка під Кременчуком.

Бригада Руслана Сичова Департаменту газорозподільчих мереж та споруд (ДОГРМ та С) ПрАТ «Кременчукгаз» під час виконання технічного обслуговування мереж та регуляторів тиску за допомогою сучасного течошукача виявила витік газу на газопроводі-вводі до будинку.

Фахівці розкопали місце, звідкіля виходив газ і виявили незаконну врізку у газопровід середнього тиску за допомогою несертифікованих матеріалів та деталей, що не застосовуються в техобслуговуванні газопроводів. Серед них – пластикові труби, хомути, редуктор і таке інше.

 

Несанкціонована мережа прокладена по всьому приватному господарству через погріб та веде до літньої кухні, обладнаної газовою плитою та конвектором, а потім до будинку, що обладнаний плитою та опалювальним котлом поза приладом обліку газу. Це значить, що мешканці споживали газ безплатно.

Крім того, вони наражали себе на небезпеку. У випадку зміни тиску в газопроводі, оскільки на території садиби подача газу відбувалася безконтрольно, ситуація могла призвести до аварії, і навіть до вибуху газу. Його наслідками могло бути руйнування будинку і загроза здоров’ю та самому життю людей.

«Такий випадок бездумної крадіжки та безвідповідального самовільного відбору газу за 19 років своєї роботи я зустрічаю вперше, - каже керівник ДОГРМ та С ПрАТ «Кременчукгаз» Євген Козлов. – Мешканці роками, а може й десятками років, наражали себе на смертельну небезпеку – в якусь мить будинок міг просто злетіти в повітря разом із ними! Вони використовували редуктори, що не призначені для подачі й споживання природного газу…».

Розподіл газу на цей будинок припинено.

На місці події працює Департамент обліку природного газу ПрАТ «Кременчукгаз».

Наразі триває документація й розслідування інциденту. До цього залучено поліцію.

Господарів будинку очікують штрафні санкції.

Нагадаємо, що 23 січня під Кременчуком у с.Вільна Терешківка стався вибух газового котла також через самовільне підключення до газопроводу. Господар потрапив до опікового відділення. А за несанкціоновану врізку йому нараховано 25 000 грн.

Адміністрація ПрАТ «Кременчукгаз» застерігає від подібних дій та нагадує, що монтаж газового обладнання повинні здійснювати лише професіонали сертифікованого підприємства, інакше наслідки можуть стати трагічними.

Крім того, споживання природного газу населенням повинно обліковуватися в обов’язковому порядку. У випадку виявлення крадіжок, особам, які здійснювали несанкціонований відбір газу, згідно законодавства нараховують штрафи.

Нагадуємо, що технічним обслуговуванням газового обладнання займається «Газовий майстер».

Замовлення та довідки з приводу послуги «Газовий майстер» за телефонами:

(0536) 78-04-04

+38 067-504-78-16

+38 067-503-75-20

+38 095-720-00-36

+38 063-839-35-33

КОНТАКТИ
Телефони
СЕРВІСИ