НОВИНИ

26 Лютий 2021

Прорив у майбутнє – результат потужних інвестицій

Вперше за останнє десятиліття ПрАТ «Кременчукгаз» взявся освоїти річну програму у понад 38 мільйонів гривень інвестицій – це приблизно у 15 разів більше ніж позаминулого року (ФОТО).

Справжнє відродження головного газового підприємства в регіоні спостерігається за підсумками 2020 року - ПрАТ «Кременчукгаз» взявся освоїти понад 38 мільйонів гривень інвестицій. Це приблизно у 15 разів більше ніж позаминулого року!

Наш шлях до здійснення мети

Ми активно реконструювали старі газопроводи й будівлі, оснащували майстерні, вузли та кабінети, замінювали машини й інструменти, застосовували нові технології та вдосконалювали облік газу.

Ми заснували зручні сервіси і максимально наблизили їх до споживачів.

Ми перейшли на новий рівень – і зовні, і по суті.

І врешті-решт вклали кошти у безпеку та безперебійне постачання природного газу своїм клієнтам. А це і є головна мета і головне завдання колективу!

Практично – це масштабна інвестиційна програма, до якої увійшли сотні об’єктів та заходів, і яка була затверджена НКРЕКП на 2020 рік.

За допомогою даних начальника групи капітального будівництва технічного управління ПрАТ «Кременчукгаз» Юрія Щербухи, спробуємо охопити її головні розділи та розповісти, чого вдалося досягти колективу підприємства лише за один рік.

Утеплення головного фасаду будівлі ПрАТ «Кременчукгаз» – це не тільки естетична складова, а й економія теплоносія

Фарбували, модернізували, автоматизували

Пофарбувати цілих 10 км розподільних газопроводів коштувало 888 тис 240грн. Такий обсяг робіт здійснено вперше за останні роки.

На 6 газорегуляторних пунктів (ГРП) витрачено близько півтора мільйони, а на 13 шафових газорегулюючих пунктів (ШРП) - понад два мільйона гривень. Сюди ж – встановлення 19 телеметрій на ШРП.

Це – справжній прорив у посиленні безпечної доставки природного газу, оскільки дефекти старого технологічного обладнання могли привести до виникнення аварійної ситуації, пов’язаної з загрозою для життя людей.

Відремонтовано також 5 газових колодязів, які довготривалий час експлуатувалися у вологому ґрунті, а засувки, що призначені для відключення газопроводів під час аварій, руйнувалися.

Майже три мільйони пішло на електрохімічний захист газопроводів.

За рік збудовано 2 станції катодного захисту та проведено 18 капремонтів таких станцій. По всій території обслуговування встановлено понад півтори сотні телеметрій на станціях катодного захисту. Відтепер можна онлайн спостерігати за роботою обладнання.

Восени 2020 року завершено будівництво дублюючого вузла обліку на Крюківському вагонобудівному заводі. Загалом заходи, спрямовані на зниження виробничо-технологічних витрат та понаднормованих втрат природного газу сягнули 8 млн 800 тис грн. Зокрема на встановлення індивідуальних лічильників пішло 7,5 млн грн.

На стадії постачання - лінія з повірки побутових лічильників для метрологічної лабораторії, що дозволить повіряти більшу кількість лічильників різних марок.

Нові машини, прилади, проєкти

Суттєво поповнюється автопарк підприємства. Вже вкладено у модернізацію та закупівлю автомобілів, 2 млн 276 тис гривень. Завдяки цьому очікується економія пально-мастильних матеріалів.

Майже пів мільйона гривень – це вкладення у придбання сучасних приладів діагностики і обстеження та впровадження систем протиаварійного захисту систем газопостачання. Серед них прилади різного призначення для обстеження газопроводів, зокрема для Департаменту обслуговування газорозподільних мереж та споруд. Один із них - лазерний детектор газу, який дозволяє виявити витоки на відстані кількох десятків метрів. Це також прилади для служби захисту газопроводів для визначення стану ізоляції і окремий прилад – для виявлення підземних несанкціонованих врізок.

Завдяки впровадженню програмно-розрахункового комплексу ГІС, створюється мапа газопроводів

Серед нових довгоочікуваних проєктів - програмно-розрахунковий комплекс ГІС. Умовно кажучи, це - мапа наших газопроводів. Надалі можна буде додавати найрізноманітніші функції аж до GPS, пересування транспорту, аварійні заявки і таке інше. Впровадження та розвиток інформаційних технологій коштує близько 607,5 тис грн.

Будівельні роботи: реконструкція, капремонт

Протягом минулого року виконано великий обсяг робіт із реконструкції та капітального ремонту багатьох приміщень. Серед них:

реконструкція складу-гаража на території підприємства в Кременчуці в пров. Героїв Бресту, 46 – 866 тис 600 грн;

реконструкція приміщення під Центр обслуговування споживачів за тією ж адресою – 3 млн 186 тис 440 грн.

Змінила вигляд основна адміністративна будівля ПрАТ «Кременчукгаз» – тут проведено утеплення головного фасаду – це не тільки естетична складова а й економія теплоносія. На 2021 рік планується утеплення цієї ж будівлі із боку двору. Виконано і реконструкцію індивідуального теплового пункту адмінбудівлі, який встановлений ще за радянських часів. Тепер він автоматизований, коректує подачу теплоносія – це також суттєва економія. Раніше це робилося вручну.

Наразі триває капремонт приміщення Аварійно-диспетчерської служби - створюються комфортні умови для фахівців, які працюють цілодобово: диспетчерська, місце для відпочинку, кімната для приймання їжі.

Капремонт приміщення служби охорони в Горішніх Плавнях

В рамках інвестиційної програми 2020 року виконано капремонт приміщень служби охорони в Кременчуці і в Горішніх Плавнях, а також частково здійснено капремонт покрівлі приміщення дільниці ПрАТ «Кременчукгаз» на правобережжі, де в майбутньому планується облаштувати ще один Центр обслуговування споживачів.

До переліку робіт також увійшов капітальний ремонт покрівлі адмінбудівлі в Семенівці.

Нагадаємо, що інвестиційна програма розрахована на 10 років і детально затверджується щорічно по об’єктах і сумах.

*суми вказані без ПДВ

КОНТАКТИ
Телефони
СЕРВІСИ