(0536) 78-04-04
пров. Героїв Бреста, 46, 39601

НОВИНИ

22 Листопад 2019

Прикре невігластво

110 квартир в Кременчуці залишалися більше доби без газу через замурований балконом газопровід. Але проблема глобальніша – відсутність угод на техобслуговування будинкових мереж.

Газ перекрили через небезпеку

Більше доби без газопостачання залишалося дві багатоповерхівки в Кременчуці через безвідповідальність мешканців. Проблеми з мережами багатоквартирних будинків обернулися прикрим інцидентом, що стався 20 листопада. Того дня обхідники ПрАТ «Кременчукгаз» виявили витік газу з труби на будинку №16 в пров.Гвардійському. Однак, місце витоку виявилося недоступним.

Багато років тому мешканці квартири на першому поверсі самовільно прибудували балкон і замурували газовий кран. 

Це небезпечно, оскільки мережі повинні бути доступними на випадок витоку.

Аби припинити витік та уникнути загрози вибуху, працівники аварійно-диспетчерської служби вимушені були перекрити газ аж на два будинки - №16 і №14, оскільки вони послідовно під’єднані до газопостачання. В результаті без газу одночасно залишилися 110 квартир.

Крім того, щоб замінити засувку, газовики повинні були виконати процедуру відновлення газопостачання, а саме – підключення кожної із квартир.

«Незнання законів…» чи небажання знати?

Згідно з Кодексом газорозподільних мереж, наразі всі газові труби на будинку належать співвласникам – тим, хто там мешкає. Отож і сплачувати за обслуговування повинні співвласники, в даному випадку: за ліквідацію витоку та підключення до газопостачання.

Послуга з обслуговування будинкових мереж із 2016 року не входить до тарифу, за яким населення сплачує за газ. Техобслуговування виконується лише після укладення угоди. В ОСББ уповноваженою на це особою є його голова. А в решті (і фактично більшості) будинків такою особою може бути хтось із мешканців, якого обирають всім будинком. Однак, таке явище практично відсутнє – люди ховаються від відповідальності, а в результаті обурюються, коли до неї притягують. Так трапилося і цього разу.

«Рахунок, який виставили мешканцям будинку - це результат нехтування правилами безпеки, - зазначає голова правління ПрАТ «Кременчукгаз» Богдан Оксененко. - Було заблоковано кран, в якому стався витік. Тому газ вимушено відключили. Якби доступ до крана був відразу, відключення можна було б уникнути».

Газопостачання в обидва згадані будинки відновлено 21 листопада 2019 р. станом на 15:20. Фахівці виконали ремонт вхідної засувки (крана) на вводі в під'їзд та регламентні роботи із пуску газу. Аби зняти соціальну напруженість, так само, як і у серпні, «Кременчукгаз» вкотре взяв на себе витрати. Тепер підприємство чекає компенсації.

«Самоделкины держат в страхе соседей» - соцмережі про самовільні прибудови

Випадок із відключенням газу в провулку Гвардійському викликав резонанс – в соцмережах з’явилися різні думки із приводу: від «газовики-вороги», до «могло бути як у Дрогобичі».

 

Однак, проблема більш глобальна, ніж прибудови. За газовими мережами і обладнанням повинні слідкувати фахівці. Неконтрольований газ небезпечний і становить загрозу для здоров’я та життя людей.

«Ми вже кілька років наголошуємо на тому, що в Кременчуці не обслуговуються внутрішньо будинкові газові мережі, - розповів Богдан Оксененко репортерам PTV. - Це є великою проблемою – кількість витоків збільшується. Ми повинні забезпечувати безпеку газового споживання і у відповідності до технічних регламентів відключати такі будинки. Коли ж проводиться процедура пуску, треба щоб фахівці «Кременчукгазу» потрапили до кожної квартири, перевірили на щільність газопроводи і т.і.. На це є відповідні розцінки й витрати часу».

Для того, щоб уникнути в майбутньому інцидентів із газопостачанням, слід укласти угоду на техобслуговування – воно обійдеться приблизно в 5 грн/міс. кожній квартирі. Зате мешканці будуть позбавлені клопоту, який ліг на плечі жителів пров. Гвардійського.

Не треба чекати, що хтось прийде і влаштує все без вашої участі. Натомість варто домовитися із сусідами, вийти на збори та вибрати уповноважену особу, якій довірять гроші і право підпису.

Нагадаємо, що буквально тиждень тому всю Україну облетіла звістка про загибель двох кременчужан від отруєння чадним газом. За даними ПрАТ «Кременчукгаз», в мешканців будинку не було угоди на техобслуговування, а експертиза виявила порушення експлуатації газового опалення.

Додамо, що  в Центрі обслуговування споживачів ПрАТ «Кременчукгаз» (ЦОС) фахівці роз’яснять кожному про порядок укладення угод.

Графік роботи Центру (прийому споживачів):

Пн - Чт 8.30 – 12.00 з 13.00 - 16.30

Пт 8.30 - 15.30

Адреса Центру: м. Кременчук, провулок Героїв Бресту 46, Зала інструктажу

Контактні телефони:

+38 (0536) 78-04-04

+38 067 503 75 20

+38 095 720 00 36

+38 063 839 35 33.