НОВИНИ

14 Квітень 2020

Погорільці попалися на крадіжці газу

Розслідування фахівців «Кременчукгазу» виявило несанкціоноване підключення до газопроводу в приватному будинку, де сталася пожежа (ФОТО).

До несподіваних та неприємних висновків дійшли фахівці ПрАТ «Кременчукгаз», яким довелося розслідувати причини пожежі в приватному будинку практично в центрі Кременчука минулого тижня.

Спеціалісти знайшли ознаки крадіжки - господарі займалися несанкціонованим відбором природного газу, не мали угоди на технічне обслуговування газових приладів та внутрішніх газопроводів, не перевіряли вентканали й димоходи.

Самовільну небезпечну врізку у газопровід знайшли під кухонною раковиною.

Загорання будинку трапилося 8 квітня 2020 року о 16 год 45 хв. На вул. Сумській горіла кухня в одній із половин помешкання (в другій половині – ніхто не живе).

Рятувальники, прибувши на місце, одразу викликали на допомогу автодрабину і ще один екіпаж пожежних. 

Приборкати вогонь у старій споруді площею 100 м вдалося лише о 19 год 30 хв. За ці три години вогонь встиг навіть пошкодити облицювання сусіднього будинку.

Ніхто з людей не постраждав. Але масштаби збитків серйозні: знищена покрівля й перекриття, двері, вікна, кухонні меблі, холодильник, телевізор, мікрохвильова піч, домашні речі.

До переліку речей, що згоріли, потрапили й газова плита, газовий лічильник, та газовий котел - фотознімки оперативників з'явилися в інтернеті.

Господар вважає, що пожежа сталася через те, що зайнялися штори від вогню на газовій плиті.

Газопостачання даного житлового будинку було припинено Службою «104»  шляхом встановлення заглушки і пломби на фланцевому з’єднанні. Саме там, за висновком газовиків, і виникло загорання, що розповсюдилося на весь будинок.

Ось витяг із експертизи:

«Причиною загорання ізолюючого фланцевого з’єднання є тривалий вплив електричного струму на внутрішній газопровід.

Наявність електричного струму на внутрішньому газопроводі виник, за попередніми даними, внаслідок спроби власника будинку здійснити заземлення або занулення внутрішньої системи електропостачання будинку в разі відсутності загального заземлення або з метою зменшення витрати електричної енергії.

Оскільки розподільні газопроводи мають ізоляційне покриття, тому контакт з землею відсутній і як заземлювач не працюють, внаслідок чого за різниці потенціалів  на ізолюючому фланцевому з’єднанні виникає електрична дуга. І фланець починає грітися. Далі ущільнююча гумова прокладка деформується й пересихає. Це призводить до витоку газу і за наявності електричної дуги відбувається загорання».

У свою чергу, інспектори  Кременчуцького міськрайонного управління ДСНС розглянули кілька можливих версій причин загорання. І врешті решт станом на 13 квітня 2020 року зупинилися на формулюванні «попередня причина: несправність газового обладнання».

А ось фахівці ПрАТ «Кременчукгаз» після ліквідації пожежі при детальному обстеженні газопроводу вводу виявили місце несанкціонованого відбору газу на штуцері. Ввод знаходиться за будинком.

Врізка була здійснена так, що газ надходив до лічильника у зворотньому напрямку і показники фактичного споживання газу не обліковувалися. Простіше кажучи, люди користувалися газом безплатно!

Крім того, стало відомо, що договори на технічне обслуговування газового обладнання у господарів відсутні, димові та вентиляційні канали з 2018 року не перевірялися.

На власника будинку буде накладено санкції, згідно з законодавством.

Нагадаємо про подібний випадок, який стався півтора місяці тому у Великій Кохнівці, де загорівся газопровід приватного будинку. 

Наголошуємо, що будь-яке несанкціоноване втручання у газопровід небезпечне і може спричинити вибух.

А відсутність договорів на техобслуговування газового обладнання означає відсутність гарантій безпеки.

Щоб укласти угоду, достатньо подзвонити в Центр обслуговування споживачів (ЦОС) нашого підприємства

+38 (067) 504-78-16 

де проконсультують із будь якого питання.

Насамкінець додамо, що долаючи таке явище як крадіжки природного газу споживачами, ПрАТ «Кременчукгаз» було вимушене запровадити метод дублюючого обліку.

А самих крадіїв чекають жорсткі санкції і навіть справи з поліцією.

Фото: співробітників ДСНС та ПрАТ "Кременчукгаз"

КОНТАКТИ
Телефони
СЕРВІСИ