(0536) 78-04-04
пров. Героїв Бреста, 46, 39601

НОВИНИ

13 Жовтень 2020

Незалежний фахівець

Провідний інженер технагляду ПрАТ «Кременчукгаз» Петро Каменчук - гроза недобросовісних монтажників, глава династії газовиків та щирий козак (ФОТО).

Петро Каменчук

Кожен із співробітників ПрАТ «Кременчукгаз» - цікава людина. Давайте ближче знайомитися одне з одним, дізнаватись цікавинки та навчатися корисного.

Одного із кращих працівників ПрАТ «Кременчукгаз» Петра Каменчука 2020 року занесли до Книги Пошани підприємства до професійного свята - Дня працівників нафтової, газової та нафтопереробної промисловості і відзначили ще 11 вересня на урочистостях.  

Петро Федорович небалакучий. Він – людина справи і людина слова. Цей фахівець слідкує, щоб виконані на газопроводах роботи відповідали проєкту і вимогам. Його «біблія» - це ДБН (Державні будівельні норми). Його полички в кабінеті уставлені численними теками з технічною документацією із безліччю цифр. Треба знати, що під час здачі об’єкту жодна похибка не пройде, бо приймати роботу буде пан Каменчук.

Голова правління ПрАТ «Кременчукгаз» Богдан Оксененко вручив Петру Каменчуку Почесну грамоту за добросовісну працю 

Про те, за що бояться нашого колегу та що роблять козаки у Кременчуцькому морі, читайте у цьому інтерв'ю.

Петре Федоровичу, признайтеся: вас бояться?

Думаю, так. На мене навіть скаржаться інколи за те, що я надто суворо ставлюся до найменших відхилень у стандартах. Були випадки, коли скаржилися в Полтаву в інспекцію охорони праці. У нас же газова область, підвищена небезпека. Отож це окрема структура, що контролює газові мережі.

Розкажіть про свою роботу.

Я потрапив сюди 1989 року. Спочатку був слюсарем, потім зварником.

Як же відбулося ваше перевтілення в інженера?

До цього я викладав зварювання у ВПУ-7, був майстром виробничого навчання. А 2005 року мене відправили в Київ на підвищення кваліфікації і призначили в технагляд

Що робить технагляд?

Все що будується в місті, всі газопроводи, вся газифікація багатоповерхових чи  приватних будинків – все це будівництво доводиться контролювати. Є Державні будівельні норми, є Правила безпеки, і я роблю все, щоб їх ніхто не порушував.

Які бувають порушення?

Постійно й різноманітні, починаючи від якості матеріалів до якості з’єднань і ті.. От навіть на НПЗ було зварювання газопроводів. Об’єкт серйозний, зварювальник нібито обізнаний, має допуски. А в результаті три з’єднання із трьох не пройшли перевірку. Довелося переробляти.

Он, бачите скільки у мене тут в кабінеті лежить паспортів?! І я жодного не підпишу, якщо щось не відповідатиме вимогам.

Куди ж розповсюджуються ваші повноваження?

Кременчук, Горішні Плавні, Семенівка і села – всі житлові, промислові та інші об’єкти. Я добре знаю свою справу. Бо викладав зварювання, 15 років займався зварюванням газопроводів сам. Знаю все від «А» до «Я», мене надурити неможливо. Я тільки заходжу і відразу все бачу.

Чим відрізняється інженер технагляду від провідного інженера служби?

Я незалежний фахівець. Маю сертифікат, що дає право приймати об’єкти будівництва. От мій син також тут працює інженером технагляду. Він може знати не все, що знаю я. До мене і проєктанти часто звертаються за порадою, як правильніше зробити, щоб не допустити помилки в проєкті. Бо знову ж таки, я коли виїду на об’єкт, то не прийму, якщо буде порушення ДБН і доведеться переробляти.

Отож у вас династія?

Так. Крім сина ще й дружина працює контролером.

Які в родині є традиції?

Козацькі! Я сам вхожу до козацького формування. Запам’яталася моя посвята в козаки в Омельнику, вручення реєстрової грамоти. Завжди беремо участь у міських заходах. Ось на Покрову знову влаштуємо наше свято. Будемо проводити змагання серед учасників. Маємо гармату, різну козацьку зброю, демонструємо її глядачам. Є козацький човен «чайка». Як погода дозволяє, виїжджаємо родинами на острови серед Кременчуцького моря. Національні самодіяльні колективи запрошуємо, варимо козацьку кашу. А останнього разу потрапили на такий острів, де близько сорока диких свиней бігало! Та вони були безпечні, хіба що крали у нас продукти і взуття (посміхається).

Що ви цінуєте в колективі?

Колектив тут хороший. Відчувається підтримка і взаємодопомога. Ніхто не соромиться спитати чи порадитися. Я за колектив стою горою! Бо все життя тут пройшло, серед цих людей. І зараз міг би переодягтися у робочий одяг та позмагатися із молоддю у майстерності.

Як на вашу думку змінити стереотип комунальника і зробити професію газовика шанованою?

Все залежить від керівника підрозділу. От зараз ми багато що називаємо терміном «сервіс». Сервіс – це коли роботу зроблено якісно і вчасно у повному обсязі. А не так, що частину обладнання встановили, а решту потім обіцяємо доробити чи пропонуємо десь докупити, чи інших майстрів запросити. На мою думку, одна бригада мусить все зробити так, щоб споживач був задоволений, щоб йому було все зрозуміло і зручно.

Треба виховувати культуру нашої праці і навчати робити свою роботу охайно та якісно. Я вважаю, що воно прийде, оте визнання до газовиків. Це залежить від кожного з нас.

Вже й так за останні два роки все дуже змінилося, реконструювалося, що підприємство не впізнати. Чітко розподілені функції та відповідальність окремих служб. А сервіс… сервіс підтягнеться!

Наш матеріал виходить якраз до Дня Українського козацтва, отож щирі вітання із цим святом Петру Каменчуку - полковнику громадського формування «Українські козаки»!