(0536) 78-04-04
пров. Героїв Бреста, 46, 39601

НОВИНИ

12 Травень 2020

Невідомці перекрили газ двом селам під Кременчуком

Система захисту мереж ПрАТ «Кременчукгаз» дозволила при несанкціонованому втручанні у газопровід, залишитися з газом більшості мешканцям (ФОТО).

Понад сто будинків під Кременчуком - у селах Кривуші та Ковалівка - пізно увечері 8 травня 2020 року залишилися без газу через втручання невідомих осіб в обладнання ПрАТ «Кременчукгаз».

Про відсутність газу Аварійно-диспетчерській службі о 23:41 повідомили жителі Ковалівки. Служба «104»  негайно прибула на місце події і виявила, що хтось закрив засувку на газорозподільній мережі.

Вранці 9 травня фахівці Департаменту обслуговування газорозподільних мереж та Споруд (ДОГРМ та С), досліджуючи наслідки дій зловмисників, виявили ще одну перекриту засувку – на шафо-розподільному пункті (ШРП). І, якщо на засувці мереж була в наявності рукоятка, то в цьому місці газовики заздалегідь зняли її, щоб ускладнити допуск сторонніх осіб.

Однак вандалам усе одно вдалося перекрити газ за допомогою якогось інструменту, можливо, ключа.

Та й тут невідомці не врахували можливості технічного захисту мереж ПрАТ «Кременчукгаз». Система влаштована так що, навіть під час несанкціонованого втручання у роботу обладнання, зокрема, ШРП, газопостачання населеного пункту продовжує здійснюватися через інші пункти мережі.

Отож із 470 приватних будинків Кривушів тієї ночі без газу залишилися лише 126 осель.

Близько 14:00 суботи, 9 травня, газопостачання мешканцям села відновили

Як розповів керівник ДОГРМ та С Євген Козлов, окрім регламентних робіт, капітального й поточного ремонту на газорозподільних мережах, ПрАТ «Кременчукгаз» постійно вдосконалює систему їх експлуатації. Для цього спеціалісти розроблюють технічні заходи на покращення безперебійного й безпечного газопостачання.

Мета зловмисників залишилася невідомою: чи хтось хотів здійснити врізку у трубопровід для споживання необлікованого газу, чи – дошкулити сусідам, чи – похуліганити для розваги…

Подібний випадок стався 17 лютого 2020 року.

Одне залишається зрозумілим: стороннє втручання у роботу газорозподільних мереж чи обладнання може потягти за собою небезпеку загорання чи вибуху. Це ставить під загрозу здоров’я і життя людей, що порушують правила поводження з природним газом, та тих, хто перебуває поряд.  

Через навмисні дії невідомих людей, які перекрили газопровід, могли постраждати вони самі, а також їх сусіди.

Ми просимо повідомляти на короткий номер «104» про будь які відомі вам наміри втручання у газорозподільні мережі.

Фото: працівники ПрАТ «Кременчукгаз»