НОВИНИ

22 Листопад 2021

На пів мільйона гривень газу спожито поза лічильниками – його вкрали!

З початку року фахівці ПрАТ «Кременчукгаз» виявили 14 несанкціонованих врізок у газопровід.

Несанкціонована врізка у с.Миловидівка

Тривають перевірки ПрАТ «Кременчукгаз» відповідності дійсного обліку споживання природного газу побутовими споживачами показникам, які вони надсилають.

«Така робота проводиться протягом усього року у зоні обслуговування ПрАТ «Кременчукгаз», - розповідає керівник сектору роботи із боржниками та крадіями Департаменту обліку природного газу Дмитро БАКАЄВ. – Йдеться переважно про приватні будинки. Якщо людина надсилає показники, нижчі у 2-3 рази, ніж минулого сезону, то ми встановлюємо на місці – з якої причини різко знижено споживання газу і яке альтернативне джерело енергії використовують власники будинку.

Від початку 2021 року станом на середину листопада зафіксовано 14 випадків незаконного відбору газу, в тому числі  шляхом несанкціонованих врізок. Постачальники недоотримали близько пів мільйона гривень».

Дмитро БАКАЄВ розповів про останні три факти виявлення несанкціонованих врізок підрозділом, яким він керує.

Миловидівка

У цьому випадку власник будинку пояснив, що ніби-то через малий тиск хтось йому порадив також самовільно надіти гумовий шланг на продувочний штуцер. Отож відбувався несанкціонований відбір газу. Крім того, цей шланг тягнувся через усе подвір’я, створюючи небезпеку самим мешканцям.  

Нова Знам’янка

Під час перевірки малого споживання газовики виявили незаконний відбір природного газу поза лічильником у приватному володінні в с.Нова Знам‘янка. Господарі пояснювали зменшення обсягів споживання використанням альтернативного джерела опалення. Однак, замість нього газовики знайшли інше – самовільне під’єднання шлангу до контрольно-перевірочного клапану та ще й витік газу, що загрожувало спалахом. Біля котла знайшли трійник. Врешті господар зізнався у порушенні, але ж поплатився штрафом.

Третій Занасип

Тут самовільну врізку зробили ґрунтовно. Лише фахівці, які розуміють, що заклепана офіційна врізка, можуть побачити, що здійснено втручання у газопровід. Господарі пояснили, що вони нові власники і це ніби-то зроблено до них.

За всіма фактами складено Акти про порушення Кодексу газорозподільних систем. Всіх господарів викликали на комісію, заслухали пояснення та здійснили їм донарахування розміром від 20 до 30 тис грн.  Ці кошти крадіям нараховують, приплюсовуючи ще й оплату робіт із демонтажу/монтажу та за збитки, нанесені підприємству.

Дмитро БАКАЄВ розповів, що в рамках цьогорічної інвестиційної програми підрозділ контролю вузлів обліку газу ДОПГ оснащено новою апаратурою – це новітні чутливі прилади для пошуку несанкціонованих врізок у газопроводи, у тому числі підземних.

Додамо, що ми не вперше виявляємо випадки, коли крадії газу наражають себе та оточення на небезпекуНедобросовісним споживачам доводиться платити велетенські штрафи, а експертизу порушень тепер проводять правоохоронці. Оскільки фахівцям Департаменту обліку ПрАТ «Кременчукгаз» (ДОПГ) час від часу доводиться стикатися із таким явищем, як крадіжки газу з боку побутових споживачів, підприємство запровадило метод дублюючого обліку.

Цього місяця, за словами Дмитра БАКАЄВА, виявлене ще одне порушення: під час гасіння пожежі в приватному будинку в нагірній частині Кременчука, виявлено, що газопровід проходить під утепленням фасаду.

«Закритий газопровід є порушенням, оскільки всередині існує ризик спалаху й подальшого загорання, - пояснює посадовець. – Ми щоразу попереджаємо про це власників будинків, та буває, це правило ігнорують. Тим часом, газопровід мусить бути винесений на зовнішній бік стіни».

Фахівці підкреслюють, що монтаж газового обладнання повинні здійснювати лише професіонали сертифікованого підприємства, інакше наслідки можуть стати трагічними.

КОНТАКТИ
Телефони
СЕРВІСИ