НОВИНИ

06 Липень 2021

На «пороховій бочці»

Зміни в Законі зобов’язують співвласників багатоквартирного будинку укласти угоду на техобслуговування внутрішньобудинкових газорозподільних систем (ІНФОГРАФІКА).

Оновлене законодавство змушує громадян бути відповідальнішими, ніж було до сьогодні. Не всім це подобається. А ще багато людей не переймаються тим, що сидять практично на «пороховій бочці» - мешкають в під’їздах, де ніхто роками не слідкує за газовими мережами.

Українські парламентарі минулого року ухвалили зміни із огляду на небезпеку, що несуть газові мережі всередині багатоповерхівок. Тепер Закон став чинним. Коментує положення заступник голови правління ПрАТ «Кременчукгаз» із комерційних питань Ігор ФЕДОРИЧЕВ.

Ігор ФЕДОРИЧЕВ

-Розкажіть, що змінилося для побутового споживача природного газу із 1 травня 2021 року?

-Набув чинності Закон України від 3 грудня 2020 року №1060-ХІ «Про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання окремих питань у сфері надання житлово-комунальних послуг». Йдеться про зміни в Законі «Про житлово-комунальні послуги» і «Про ринок природного газу». Зміни стосуються мешканців багатоквартирних будинків.

Якщо до 2015 року, поки не було Кодексу ГРМ, техобслуговування здійснювали міськгази практично «до конфорки», то відтоді цю складову прибрали з тарифу, розформували службу внутрішньобудинкових мереж і ці газопроводи опинилися у відповідальності власника, тобто – співвласників будинку.

За цей час мережі зносилися, за ними ніхто не слідкує, бо компетенція газорозподільної компанії закінчується в точці розмежування балансової належності газопроводу-вводу в будинок. Неконтрольовані газові мережі – це завжди небезпека нещасного випадку, пожежі чи вибуху.

Отож законодавець зобов’язав співвласників такого будинку (або за їхнім рішенням - управителя багатоквартирного будинку, об'єднання співвласників багатоквартирного будинку, іншу уповноважену співвласниками особу) укладати договори на технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем розподілу природного газу багатоквартирного будинку з Оператором газорозподільної системи (або іншим суб'єктом господарювання, який має право на виконання таких робіт).

Технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем розподілу природного газу у багатоквартирних будинках здійснюється за рахунок співвласників такого багатоквартирного будинку.

-Це значить, що додається ще одна стаття витрат у кожного власника квартири, де є газ?

-Це витрати на безпеку кожного із нас. За кілька останніх років, відпоки внутрішньобудинкові мережі стоять без нагляду, ми спостерігаємо за тим, як утворюються витоки, зношуються комплектуючі. Звісно, Служба 104 виїжджає на аварійні виклики. Але в її компетенцію входить лише локалізація аварійної ситуації та ліквідація витоку газу, включаючи відключення всього будинку, або його частини. Відновлення справності мереж, а в цілому – їхня експлуатація та обслуговування – це обов’язок власника. Тепер Закон чітко врегулював це питання.

-Скільки коштуватиме побутовому споживачу така послуга?

-Розмір оплати формуватиметься в залежності від протяжності мережі, поверховості, кількості газових стояків, які є в будинку та кількості квартир.

-Останнім часом «газова» тема є надто гострою, отож, чи розраховуєте ви на розуміння та готовність споживачів укладати угоди на обслуговування внутрішньобудинкових газопроводів?

-Ми мусимо виконувати Закон - подобається він нам чи ні. Не можуть стояти довгий час без належного контролю газопроводи із таким небезпечним ресурсом, як природний газ!

Спитайте у наших працівників, як «свистять» витоками внутрішньобудинкові газопроводи, де роками не обстежуються з’єднання… І ці небезпечні мережі проходять стінами будинків із тисячами квартир, де живуть люди.

Нам - мешканцям - просто необхідно гуртуватися, об’єднуватися, щоб укласти такі угоди, а реально – щоб відвести біду від себе та своєї родини.

-Що буде у випадку ігнорування мешканцями нових зобов’язань?

-Законодавство, зокрема, Кодекс газорозподільних систем передбачає відключення від газорозподілу об’єктів, де порушується законодавство. Особливо це стосується порушень, що пов’язані з безпекою життєдіяльності, - відключення проводяться без попереджень!

За більш детальною інформацією щодо порядку укладення договору на технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання житлових (багатоквартирних) будинків Ви можете звернутись до Центру обслуговування споживачів ПрАТ «Кременчукгаз» за телефонами:

+ 3 80 (67) 503 75 20

+ 3 80 (95) 720 00 36

+ 3 80 (63) 839 35 33

КОНТАКТИ
Телефони
СЕРВІСИ