(0536) 78-04-04
пров. Героїв Бреста, 46, 39601

НОВИНИ

04 Червень 2020

Крок назад - газорозподільчу галузь може знищити популістське рішення держрегулятора

ПрАТ «Кременчукгаз» підготував листа до НКРЕКП про негативну позицію щодо перегляду тарифу.

Газорозподільча галузь у грудні минулого року вперше за останні чотири роки розправила крила - Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, прийняла рішення про двоетапне підняття тарифу для місцевих компаній у 2020 році.

При цьому, для ПрАТ «Кременчукгаз» його встановили з 01.01.2020 року в розмірі 0,29 грн. за 1 м3 без ПДВ в місяць.

Це найнижчий тариф на розподіл газу серед так званих облгазів по всій Україні!!!

Заради справедливості вкажемо, що у списку є нижчий на 1 коп. тариф – у Києві.

Разом з тим, тариф скажімо АТ «Чернівцігаз» - 1,05 грн, чи АТ «Полтавагаз» - 0,95 грн. Список ми публікували раніше.

Ці кошти призначені підприємствам та насамперед фахівцям, що турбуються про справність трубопроводів і з’єднань, про безпеку газопостачання, про якість, тиск, і решту параметрів. Аби у кожного споживача була можливість приготувати їжу, помитися та обігріти оселю.

І якщо останні чотири роки кваліфіковані спеціалісти розбігалися через низьку зарплату, а трубопроводи продовжували зношуватися, то нинішнього року з’явилася надія на відновлення галузі та її розвиток за умови грамотного керування. Відповідно нових розрахунків ми складали плани та інвестиційні програми.

Додамо, що тим же грудневим рішенням 2019 року НКРЕКП передбачила другий етап зміни тарифу – для ПрАТ «Кременчукгаз» його встановили з 01.07.2020 року в розмірі 0,31 грн за 1 м3 без ПДВ в місяць.

І тепер зроблено крок назад - 28 травня Нацкомісія опублікувала на сайті проєкти постанов про фактичне скасування другого етапу перегляду тарифів операторів ГРМ. А 3 червня - схвалила проєкти до публічного обговорення.

Такі наміри газорозподільні компанії сприйняли із обуренням – прямо на засіданні на відеозв’язок вийшло кілька керівників газорозподільчих компаній, назвавши рішення необґрунтованим.

Проти скасування минулорічної постанови про збалансування тарифу висловилося і ПрАТ «Кременчукгаз», спрямувавши відповідного листа держрегулятору.

В ньому йдеться про таке:

«Відміна другого етапу підвищення тарифу на послуги розподілу природного газу для ПрАТ «Кременчукгаз» призведе до неможливості підвищення заробітної плати працівникам товариства, ставить під загрозу виконання запланованих заходів з капітального ремонту газових мереж та споруд на них, може призвести як до банкрутства оператора ГРМ так і до банкрутства незалежного оператора ГТС. <…>

Відбудеться недофінансування за всіма статтями структури тарифу, існує висока ймовірність отримання збитку за 2020 рік. Як наслідок, не будуть 100% виконаний План розвитку газорозподільної системи на 2020 - 2029 роки за статтями:

1.      «амортизаційні відрахування», питома вага яких в загальній сумі інвестицій на 2020 рік складає понад 26,4%;

2.      «витрати на встановлення індивідуальних лічильників газу населенню», питома вага яких в загальній сумі інвестицій на 2020 рік складає понад 33,4%;

3.      «прибуток на виробничі інвестиції», питома вага яких в загальній сумі інвестицій на 2020 рік складає понад 32,2%».

Врешті-решт в листі ПрАТ «Кременчукгаз» йдеться про неможливість утримати на підприємстві необхідну кількість штатних працівників для забезпечення безперебійного та безаварійного розподілу природного газу, а також спинити  подальшу плинність висококваліфікованих кадрів.

Це ставить під загрозу підготовку до опалювального сезону 2020 -2021 років.

Свою негативну позицію оприлюднила також Асоціація газового ринку України. Зокрема, Асоціація закликала НКРЕКП утриматися від прийняття необґрунтованих рішень, що загрожують банкрутством системних операторів.

Насамкінець додамо: рішення, яке просувають на державному рівні є популістським і нічого спільного не має із оздоровленням економіки.

Бо тариф на розподіл газу не пов’язаний із цінами на сам природний газ та з тенденцією до їх зниження.

ПрАТ «Кременчукгаз» не продає газ!

Ми слідкуємо, щоб газопостачання було безпечним.