НОВИНИ

12 Листопад 2019

Крадії газу матимуть справу з поліцією

Недобросовісним споживачам доводиться платити велетенські штрафи, а експертизу порушень тепер проводять правоохоронці.

Вкрай неприємним та збитковим явищем є крадіжки газу, які здійснюють окремі споживачі різними способами. Порушник мусить розуміти, що у збитку насамперед залишається він сам – штрафи б’ють по кишені набагато більше, ніж справедлива оплата за спожитий газ.

Як пояснила керівниця Департаменту обліку природного газу ПрАТ «Кременчукгаз» Олена Брутова, у разі виявлення порушень вимог Кодексу ГРМ, цим документом передбачено порядок перерахунку (донарахування) або зміни режиму нарахування об’ємів природного газу (глава XI Кодексу ГРМ).

Порядок обмеження та припинення розподілу природного газу споживачам регламентується пунктом 7, глави VI Постанови Нацкомісії №2494, від 30.05.2015р. «Про затвердження Кодексу газорозподільних систем».

За січень-вересень 2019 року фахівці ПрАТ «Кременчукгаз» зафіксували 31 факт порушення Кодексу ГРМ.

Загальна сума збитків, нарахованих порушникам, перевищила 383 тис. грн. 

В окремих випадках штрафи сягали понад 96 тис грн і 114 тис грн. 

 

Нагадаємо, що ми повідомляли про один із подібних випадків - у липні 2019 року в Горішніх Плавнях працівники «Кременчукгазу» виявили, що абонент використовує газ поза лічильником.

 

Якщо людина самовільно відновлює газопостачання, навіть у разі погашення заборгованості або після усунення порушення, проводиться повторне припинення газопостачання та нарахування за граничними об’ємами споживання, навіть за наявності індивідуального лічильника газу.

Найгіршим є те, що мешканці, які здійснюють несанкціоновану врізку в газопровід, не розуміють, які можуть бути наслідки таких підключень. Тим часом, вони створюють аварійну ситуацію, наражаючи на небезпеку себе та оточуючих.

 

А ось споживачам, які втручаються в роботу приладу обліку газу, зменшуючи показання, нараховується ще й вартість експертизи, монтажу та демонтажу лічильника. Такі функції виконує Служба метрології цього Департаменту.

 

За фактами втручань фахівці «Кременчукгазу» складають акти про порушення і відключають від газопроводу. Дані передають в Департамент обліку природного газу.

Якщо абонент не визнає порушення, то питання стягнення вирішується в суді. Крім того, споживача навіть можуть притягнути до кримінальної відповідальності, в залежності від розмірів викраденого.

В Департаменті обліку природного газу ПрАТ «Кременчукгаз» розповіли, що акт про порушення передають на комісію, де аналізують всі обставини, заслуховують самого споживача.

Від недавно крадіям доводиться мати справу не лише з постачальником, а й із правоохоронцями.

Із вересня-місяця лічильник порушника відправляють на експертизу вже до поліції.

 

«Найчастіше порушення виявляє лабораторія, коли знімає лічильник на повірку. Фахівці фіксують порушення або відсутність заводської пломби чи якусь тріщину на склі. Ці порушення відображають в акті, а ми вже за цим актом нараховуємо кошти за граничними нормами, згідно із Кодексом ГРМ», - кажуть у Службі метрології.

Споживачі повинні знати, що будь-яке стороннє втручання в газову мережу чи прилади обліку супроводжується витоками газу.

Це загрожує небезпекою самому порушнику, його родині і сусідам, адже можуть статися вибухи, пожежі чи отруєння.

Повідомлення про випадки незаконного споживання газу необхідно подавати до Центру обслуговування споживачів ПрАТ «Кременчукгаз».

(0536) 78-04-04

+38 067 503 75 20

 +38 095 720 00 36

 +38 063 839 35 33

Або написати нам: info@kgaz.com.ua

пров. Героїв Бреста, 46, 39601

КОНТАКТИ
Телефони
СЕРВІСИ