(0536) 78-04-04
пров. Героїв Бреста, 46, 39601

НОВИНИ

12 Червень 2020

Два з половиною мільйони ПрАТ «Кременчукгаз» вкладе у безпеку

Підприємство замінює ШРП, щоб запобігти загрозі життю людей - через довготривалу експлуатацію обладнання може призвести до виникнення аварійної ситуації (ФОТО).

Починаючи з червня 2020 року розпочалися заходи з реконструкції та технічного переоснащення шафових розподільчих пунктів (ШРП) ПрАТ «Кременчукгаз» в рамках інвестиційної програми.

Для розуміння: ШРП – це технологічний пристрій призначений для зниження і підтримки тиску газу на заданому рівні, а також комерційного обліку при постачанні газу споживачам. Практично це яскраво жовті металеві шафи (із трубами) просто неба, переважно серед забудови.

Як розповів начальник групи капітального будівництва технічного управління ПрАТ «Кременчукгаз» Юрій Щербуха, вже замінили сім ШРП:

2 - в Кривушах;

2 - в Семенівці;

3 - в Кременчуці – на вулицях Бригадній, Переяславській та Набережній лейтенанта Дніпрова.

12 червня 2020 року розпочато монтаж ще одного об’єкта в селі Кузьменки

Загалом на нинішній рік намічено 28 заходів із реконструкції та оснащення ШРП на суму 2 млн 531 тис 470 грн*.

Пан Щербуха додав, що майбутні роботи заплановані до кінця року в Писарщині, Запсіллі, Підгірному, Білецьківці та Дмитрівці.

Потреба в даних заходах викликана тим, що на діючих ШРП зносилося та морально застаріло технологічне обладнання. Подальша його безпека ускладнюється тим, що за час довгострокової експлуатації неодноразові ремонти, які потребували розбирання обладнання, призвели до зношеності деталей, вузлів та з’єднань. Це потягнуло за собою ускладнення регулювання та налаштування регуляторних пунктів згідно затверджених режимних карт. Дефекти не дозволяють подальшу безпечну експлуатацію цих ШРП та можуть привести до виникнення аварійної ситуації, пов’язаної з загрозою для життя людей.

Старе обладнання вивозять, розкомплектовують та утилізують

Завдяки встановленню регуляторів виробника “Madas”, дане обладнання ефективно регулюється та налаштовується, має більший діапазон робочих температур, більш ефективно спрацьовує на заданих параметрах та має більший термін експлуатації.

Для забезпечення оперативного контролю за роботою ШРП планується встановити комплекси телеметрії.

Використання телемеханізації на ШРП дозволяє:

- здійснювати дистанційний контроль режимів роботи технологічного обладнання;

- здійснювати вимірювання параметрів тиску;

- автоматизувати процеси збору телеметричної інформації на диспетчерському пункті АДС;

- швидко виявляти і відображати нештатні ситуації: аварії, проникнення  сторонніх осіб на контрольовані об'єкти;

- блискавично  реагувати на критичні значення технологічних параметрів;

- збереження від пошкодження газового і опалювального обладнання при відмові котла опалення;

- скоротити кількість  відвідувань ШРП для збору даних з метою економії матеріальних та людських ресурсів, впровадження телеметрії скорочує «кадрові витрати».

Дані ШРП встановлені в кінцевих точках та не мають закільцювань. Інформація про зміни в роботі ШРП надходила в аварійно-диспетчерську службу від абонентів. Відповідно, витрачався час на ідентифікацію інциденту. При встановлені телеметрії аварійно-диспетчерська служба безпосередньо отримує цю інформацію і оперативно реагує на зміну обстановки. Використання телеметрії допомагає забезпечити безпечну і безперебійну подачу природного газу споживачам, що є основним завданням ПрАТ «Кременчукгаз».

*Вартість заходів тис. грн. без ПДВ