НОВИНИ

08 Травень 2020

«Вічний вогонь» у Кременчуці – мільйони, вкладені у пам’ять…

До Дня пам’яті та примирення і Дня Перемоги ПрАТ «Кременчукгаз» перевірив та підготував газові мережі меморіалу (ФОТО ВІДЕО ІНФОГРАФІКА).

Голова правління ПрАТ «Кременчукгаз» Богдан Оксененко напередодні травневих дат розповів пресі про обслуговування «Вічного вогню», сказав, що ця справа є для підприємства соціальною відповідальністю. А самі журналісти мали можливість провести репортаж із середини цього об'єкту за весь час його існування. 

Меморіал стоїть на місці, де загинули близько сотні тисяч людей

День пам'яті та примирення і День Перемоги над нацизмом відзначають 8 й 9 травня, згідно із пропозицією ООН. Зазвичай старше покоління приходить у такі дні до «Вічного вогню» біля Меморіалу «Вічно живим». Містяни приводять із собою дітей, покладають квіти, засвідчують свою пам’ять до загиблих у Другій світовій війні, вшановують їх хвилиною мовчання.

Після мітингу люди розходяться, а вогонь продовжує горіти – вже майже 47 років - від моменту його встановлення.

Меморіал «Вічно живим» відкрили 1973 року, до 30-річчя звільнення Кременчука від німецьких окупантів. Під час Другої світової війни на тому місці був розташований найбільший з дев'яти концтаборів Кременчука, там загинуло 93 тисячі людей.

«Вічний вогонь» увійшов до комплексу цього Меморіалу.

Чому горить «Вічний вогонь»?

Газопровід низького тиску, який підведений до пальника «Вічного вогню», виконаний Кременчуцькою конторою «Міськгазу». І з моменту пуску газу система газопостачання «Вічного вогню» перебуває під постійним наглядом нашого підприємства.

Фахівці проводять поточний ремонт та регулювання пальника, контролюють тиск, перевіряють, чи немає витоку газу, очищують чашу від сміття, рятують від вандалізму

ПрАТ «Кременчукгаз» турбується про те, щоб ця святиня залишалася непорушною щодня, щохвилини, вдень і вночі, за будь якої погоди. 

І хоч цього року діють карантинні обмеження на масові заходи, напередодні свята справність газопроводу «Вічного вогню» обов’язково перевіряється.

Майстри Департаменту обслуговування газорозподільних мереж та споруд (ДОГРМ та С) здійснили регламентні роботи 7 травня 

Спочатку вимкнули газопостачання до цього об’єкту, остудили саму латунно-мідну зірку та почистили її від кіптяви й бруду. Керівник ДОГРМ та С Євген Козлов розповів, як влаштована система газопостачання меморіального комплексу.

Під час перевірки комунікацій підземної камери «Вічного вогню» газовики надали можливість знімальним групам місцевих засобів масової інформації спуститися вниз разом із ними.

Таким чином, вперше за існування цього меморіального комплексу, у журналістів з’явилася можливість провести репортаж не з площі, а із самої середини «Вічного вогню».

 Витрати на утримання «Вічного вогню» перевищують 250 000 грн/рік

Голова правління ПрАТ «Кременчукгаз» Богдан Оксененко повідомив на брифінгу, що на підтримання горіння природного газу на цьому об’єкті в середньому витрачається: від 35-ти до 70-ти тисяч кубів газу на рік. (Для порівняння - в середньому житловий будинок площею 70 кв м споживає до 4,5 тисяч кубометрів/рік). А загальні витрати на утримання «Вічного вогню» в середньому складають понад 250 000 грн/рік.

На брифінгу Богдан Оксененко сказав, що така участь відображає соціальну відповідальність підприємства перед громадою 

Адже це не просто вогонь, це символ вічної пам’яті і своєрідний внесок у самоідентичність народу та його нащадків.

«Для мене «Вічний вогонь»  - це своєрідний вівтар, присвячений мільйонам загиблих людей, жертвам надмірних амбіцій тоталітаризму, зокрема, та влади взагалі: Друга Світова війна, жертви режимів, Афганістан, Чорнобиль…», - каже голова правління ПрАТ «Кременчукгаз».

У час, коли людство вимушене переглядати споживацьке відношення до світу, варта уваги позиція підприємства, яке навпаки - віддає. 

Історичні дані та обсяг витрат можна побачити в інфографіці:

Людське сміття

Траплявся випадок, коли в січні 2019 року вандали загасили «Вічний вогонь». Завдяки оперативній роботі «Кременчукгазу», він був швидко відновлений.

Однак останнім часом деякі підлітки та молодь використовують площу навколо «Вічного вогню» як роллердром чи велотрек, влаштовують там нічні пікніки та жбурляють пакети і жерстяні банки у чашу споруди.

6 травня 2020 року керівництво патрульної поліції пообіцяло міському голові, що відтепер на площі чергуватиме піший наряд. Додамо, що меморіал перебуває під відео спостереженням поліції.

Це пляшки із-під алкоголю, недопалки, обгортки із солодощів, які накидали містяни у «Вічний вогонь» лише за останній тиждень

Під час регламентних робіт 7 травня майстри «Кременчукгазу» продемонстрували місцевій пресі пів мішка сміття, яке зібрали у чаші цього пам’ятного знаку! 

 

Турбота про тих, хто пам’ятає Другу світову

Наше підприємство потурбувалося про те, щоб літні люди, які пережили війну чи повоєнні роки, відчули до себе увагу в умовах карантину.

Ми влаштували благодійну ініціативу «Кременчукгаз-бабусі-та-дідусі»: відвезли за конкретними адресами понад три сотні продуктових наборів. Серед адрес була і квартира відомої у місті краєзнавиці Лідії Шаткової, якій не тільки вручили допомогу, а й відремонтували газову плиту.

Роботи газовиків 7 травня 2020 року на меморіальному комплексі побачили глядачі телекомпанії Візит,

Кременчуцького Громадського ТБ (PTV),

а також КТРК, сюжет якого можна переглянути у цьому матеріалі.

Кременчужани мають право знати, чому горить «Вічний вогонь» і розповісти молодшому поколінню, що це не просто вогонь, це символ вічної пам’яті.

Фото:Юрій Язовцев та пресслужба ПрАТ «Кременчукгаз»

Відео:КТРК, Громадське ТБ, Візит

Інфографіка: buromt.com.ua

КОНТАКТИ
Телефони
СЕРВІСИ