(0536) 78-04-04
пров. Героїв Бреста, 46, 39601

НОВИНИ

19 Червень 2020

«Кременчукгаз» тренувався рятуватися від аміаку м’ясокомбінату

На підприємстві відбулося спеціальне об’єктове навчання (ФОТО).

Комісія з питань цивільного захисту ПрАТ «Кременчукгаз» 19 червня 2020 року провела відпрацювання взаємодії особового складу формувань при забрудненні території небезпечними хімічними речовинами (НХР). Усього в навчаннях взяли участь 53 особи.

Засідання проводить заступник керівника оперативного штабу з матеріально-технічного забезпечення Валерій Денисенко

За задумом, о 8-й годині від оперативно-чергової служби «101» отримано так зване штормове попередження. Далі, за легендою, о 9-й годині над підприємством пронісся буревій та вітер зі швидкістю 40 м/с, що супроводжувався сильною зливою і грозою. І нарешті о 10-й годині від оперативно-чергової служби «101» надійшло повідомлення про руйнування аміакопроводу холодильно-компресорного цеху на ПАТ «Кременчукм’ясо», що знаходиться практично поруч за парканом. Результатом руйнування нібито став витік аміаку з утворенням токсичної хмари, що насувається на територію ПрАТ «Кременчукгаз».

Пост радіаційного та хімічного спостереження 

Ось за таких умов довелося вирішувати задачу спільними діями керівництва підприємства, усієї низки його працівників на відповідних оперативних постах та взаємодіяти із міськими підрозділами з питань надзвичайних ситуацій.

Пост громадської охорони

Як повідомила спеціалістка з питань цивільного захисту ПрАТ «Кременчукгаз» Олена Вареник, подібні об’єктові тренування проводяться регулярно з навчальною метою на випадок надзвичайної ситуації, коли необхідно швидко реагувати та злагоджено діяти, аби мінімізувати шкоду, локалізувати небезпеку та врятувати від неї людей.

Посадовиця розповіла про ретельну підготовку до таких навчань, зокрема, про детальний план дій для кожної ланки чи оперативного посту.

«Співробітники на чолі з керівництвом набувають практичних навичок у швидкому оцінюванні ситуації, в організації заходів цивільного захисту, вчаться швидко приймати обґрунтовані рішення, зокрема в питаннях оповіщення і збору, - каже О.Вареник. - Крім того, удосконалюються практичні навички з використання засобів зв’язку, індивідуального захисту, домедичної допомоги постраждалим, проведення евакуації із зони аварії в безпечне місце.

Цього разу, із огляду на специфіку нашого підприємства, серед іншого, довелося приймати рішення про проведення робіт із термінового припинення постачання газу в місці викиду аміаку на ПАТ «Кременчукм'ясо», гасіння пожежі в складських приміщеннях; відпрацювання порядку проведення евакуації».

По завершенню комплексного об’єктового навчання пройшов його розбір, де проаналізовано виконану роботу кожним із підрозділів. Керівник навчань голова правління ПрАТ «Кременчукгаз» Богдан Оксененко оцінив на «добре» та поставив завдання усунути недоліки, виявлені у ході навчання.